Žindymo sėkmė priklauso ir nuo ligoninės personalo

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Naujagimiui palankiose ligoninėse vadovaujamasi nuostata, jog motina turi teisę žindyti kūdikį, o vaikas – būti žindomas. Jog ši teisė būtų įgyvendinta, didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyko žindymo mokymai, kuriuose dalyvavo virš 1700 gimdymo stacionaro specialistų.

Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė, Lietuvos Neonatologijos asociacijos prezidentė prof. Rasa Tamelienė teigia, jog žindymo sėkmė ir trukmė priklauso ne tik nuo mamos, tačiau ir nuo personalo, prižiūrinčio pacientę su kūdikiu po gimdymo. „Svarbu, jog visi, padedantys naujagimio mamai rūpintis kūdikiu, žinotų taisyklingo žindymo ypatumus, juos išmokytų ir nuramintų mamą, jeigu žindyti iš pirmo karto nepavyksta“.

Daugiadalykė medikų komanda – nuo gydytojo anesteziologo iki neonatologo ir slaugytojų – dalyvavo mokymuose, kuriuose buvo aiškinama apie žindymo svarbą, taisyklingą maitinimą, rūpesčius, su kuriais susiduria motinos, ir jų sprendimo būdus. „Kursų klausė ne tik gydytojai, tačiau ir administracijoje dirbantys žmonės, kurie nors ir rečiau susiduria su žindyve, tačiau turi žinoti, kur ją nukreipti kilus klausimams“, – teigia Natalija Skorobogatova, Neonatologijos klinikos slaugos koordinatorė.

Doc. dr. Dalia Stonienė, Neonatologijos klinikos Naujagimių ligų skyriaus vadovė, įsitikinusi žindymo nauda motinai ir kūdikiui. „Mamos pienas yra lengviau virškinamas, visada šiltas ir paruoštas vartojimui. Žindomam vaikui mažesnė tikimybė susirgti astma, diabetu, plaučių ligomis, o gaudamas naudingų aktyviųjų medžiagų, kurių nėra nė viename mišinyje“. Prof. R. Tamelienė priduria, jog žindomų vaikų intelekto koeficientas – didesnis, o pats maitinimas – pigesnis ir patogesnis.

„Mama, žindydama savo vaikelį ir liesdama jį prie odos, užmezga glaudų ryšį, kuris trunka visą gyvenimą nuo pat pirmų minučių. Neabejojama ir dėl naudos sveikatai – moteriai mažesnė rizika susirgti pogimdyvine depresija, kiaušidžių, gimdos kaklelio, krūties vėžiu“, – privalumus vardija N. Skorobogatova.

Specialūs mokymai truko dvidešimt valandų – peržvelgus teorinę dalį ir sėkmingai išlaikius testą, įvairių ligoninių atstovai dalyvavo praktinėje dalyje. Šiuo metu Lietuvoje yra pripažintos aštuonios Naujagimiui palankios ligoninės, o įgyti šį statusą laukia dar keturiolika. Mokymai surengti vykdant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“.

Kauno klinikų informacija ir doc. dr. Dalios Stonienės nuotraukos

 

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys