Vėžio kontrolę Kroatijoje padės stiprinti Lietuvos onkologai

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Nacionalinio vėžio instituto specialistai drauge su Kauno onkologais konsultuos kolegas Kroatijoje siekdami padėti stiprinti vėžio kontrolę šioje šalyje. Projekte „Nacionalinės vėžio kontrolės programos įgyvendinimo kokybės gerinimas“ Lietuva tapo vyresniąja partnere.

Šis projektas yra Dvynių programos dalis, kurios tikslas – padėti jaunoms ES šalims perimti iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.

„Nacionalinio vėžio instituto bendruomenė labai džiaugiasi, kad mes laimėjome projektą, kurį vykdydami padėsime kolegoms iš Kroatijos optimizuoti vėžio kontrolės programą  jų šalyje, – sakė projekto vadovas, vyriausiasis Respublikos onkologas, Nacionalinio vėžio instituto Onkochirurgijos centro vadovas prof. Narimantas Evaldas Samalavičius. – Mes jau seniai kalbame, jog ir Lietuvoje būtina gerinti vėžio kontrolės programas, o pirmasis žingsnis būtų vėžio kontrolės programų koordinacinio centro įkūrimas Lietuvoje, kuris neabejotinai turėtų būti Nacionaliniame vėžio institute, ką mus ir įpareigoja Vyriausybės patvirtinti Instituto įstatai.“

Prof. N. E. Samalavičiaus džiaugiasi, jog su kolegomis iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pavyko laimėti prieš  Suomijos kolegas, itin  patyrusius patikros programų vykdytojus bei šių programų organizavimo pradininkus Europoje.  „Labai svarbu, kad projekte dalyvaujame su Kauno kolegomis, su kuriais galėtume darniai dirbti įgyvendindami vėžio kontrolę Lietuvoje,“ – sako prof. N. E. Samalavičius.

Nacionalinio vėžio instituto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ekspertų komanda dirbs Kroatijoje 11 mėnesių. Per šį laikotarpį Lietuvos onkologai padės  Kroatijos medikams efektyviau taikyti vėžio patikros programas, kurių tikslas – mažinti šalies gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo vėžio. Prie projekto šiek tiek prisidės ir Slovėnijos onkologai.

Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, Kroatijos visuomenės sveikatos institutas  ieškojo užsienio partnerių, padėsiančių patobulinti Sveikatos apsaugos sistemą ir sutvarkyti šalyje vykdomas profilaktinės patikros  programas. „Mūsų, kaip ekspertų,  laukia didelis darbas – išanalizuoti teisines ir institucines patikros programų įgyvendinimo galimybes ir šių programų įgyvendinimo gaires Kroatijoje, – sako prof. N. E. Samalavičius. – Dalinsimės vėžio profilaktikos patirtimi, kurios Lietuvoje sukaupta nemažai. Nepaprastai svarbus bus ir specialistų, dirbančių Kroatijos Nacionalinės vėžio kontrolės programos srityje, gebėjimų ir kompetencijų didinimas.“

 

Apie ES Dvynių programą

ES Dvynių programa – vienas iš ES finansuojamų instrumentų, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad jauna ES šalis perimtų iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.

ES Dvynių programos projektas „Nacionalinės vėžio kontrolės programos įgyvendinimo kokybės gerinimas“ – tai jau dvyliktas Lietuvos institucijų įgyvendinamas Dvynių projektas Kroatijoje. Lietuva, kaip donorė, ES Dvynių programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 56 Dvynių projektus už daugiau nei 46 milijonų eurų, iš jų aštuoni projektai laimėti  2015 metais: keturi projektai Kroatijoje, du projektai Ukrainoje ir po vieną Gruzijoje bei Turkijoje.

Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

Komentarai

Related Post

Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys