Vaistai mukopolisacharidozei gydyti įtraukti į kompensuojamųjų sąrašą

SAM
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Į centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą įtrauktas preparatas Galsulfase, skirtas VI tipo mukopolizaridozei gydyti. Įsakymą dėl šio vaisto įtraukimo į kompensuojamųjų sąrašą pasirašė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Pasak ministrės, šis brangus vaistas skirtas retai genetiniai ligai gydyti. Preparato įtraukimas į kompensuojamųjų vaistų sąrašą užbaigė ne vienus metus trukusius svarstymus apie vaisto kainą ir Lietuvos PSDF biudžeto išgales, ilgas derybas su vaisto gamintojais.

„Retos ligos ir jų gydymas yra nemažas iššūkis visoms valstybėms. Nedideliais kiekiais  mažam pacientų skaičiui gaminamų retų vaistų kainos yra didžiulės, be valstybės pagalbos pacientams „neįkandamos“. Džiaugiuosi, kad pagaliau baigti vaisto įtraukimo į sąrašą formalumai ir mes su gamintojais radome kompromisą, leisdami lengviau atsikvėpti pacientų artimiesiems“, – sako ministrė R. Šalaševičiūtė.

Iki šiol vaistai VI tipo mukopolisacharidozei gydyti nebuvo kompensuojami. Naujajame Sveikatos apsaugos ministrės įsakyme nustatytos šios vaisto skyrimo sąlygos ir pacientų skaičius. Remiantis specialistų nuomone, šiuo metu gydymo vaistu Galsufase kompensavimas skirtas vienam pacientui bei rezervuotos lėšos dar vienam ligoniui. Metams PSDF biudžete šiam tikslui  rezervuota 870 tūkstančių eurų.

Pažymėtina, kad vaistų gamintojas sutiko vienam arba dviem pacientams kiekvienais metais suteikti 4 mėnesių nemokama gydymą vaistiniu preparatu Galsufase (Naglazyme), likusios 8 mėn. gydymui reikalingos išlaidos bus apmokamos PSDF biudžeto lėšomis.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.ltwww.sam.lt

 

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys