Vaikų nutukimo priežastis – netinkama mityba

VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Perteklinis riebalų susikaupimas žmogaus organizme – nutukimas – tampa vis aktualesne XXI a. problema. „Sveikatos radijo“ laidoje apie vaikų ir paauglių nutukimą diskutavę Vaikų ligoninės gydytojas vaikų gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas ir gydytojas vaikų endokrinologas Dr. Robertas Kemežys pažymėjo, jog Lietuvoje ši problema kol kas nėra labai didelė, tačiau apie profilaktiką kalbėti yra būtina.

Pasaulyje vaikų ir paauglių nutukimo atvejų daugėja, ypač ši problema ryški Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Daugiausiai tam įtakos turi netaisyklinga mityba, fizinio aktyvumo stoka ir daug gyvulinės kilmės riebalų turintis maistas. Paradoksalu tai, kad pasaulyje mažėjant riebalų vartojimui nutukimo rodikliai vis tiek kyla į viršų. Pasak specialistų, taip yra todėl, jog žmonės pradėjo daugiau vartoti greitai organizmo pasisavinamų angliavandenių – saldžių kepinių, cukraus, sulčių, vaisių. Perteklinis šių angliavandenių kiekis organizme lengvai virsta riebalais.

Ar nutukimas gali būti paveldimas? „Dažniausiai paveldimi netinkami valgymo įgūdžiai“, – pastebi medikai. Netinkami mitybos įgūdžiai tampa ne tik nutukimo, tačiau ir tokių ligų, kaip cukrinis diabetas ar metabolinis sindromas, kurios vėliau yra genetiškai paveldimos, priežastimi.

Vaistų, galinčių išgydyti nutukimą, nėra. Vaikų endokrinologas dr. Robertas Kemežys sako, jog nutukimo problema gali būti sprendžiama dviem būdais. „Pirmasis jų – mitybos sureguliavimas į racioną įtraukiant daugiau daržovių, įvairių košių, juodos duonos, žemą glikemijos indeksą turinčių vaisių ir kitų organizmui naudingų produktų. Taip pat svarbu didinti fizinį aktyvumą. Jei tai nepadeda, tuomet lieka chirurginė intervencija – skrandžio mažinimo operacija“, – teigia medikas.

Tinkamai maitintis svarbu nuo pat vaikystės. Pasak specialistų, pusė nutukusių vaikų su šia problema vėliau gyvena visą likusį gyvenimą. Nutukę žmonės turi padidintą riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, patirti insultą ar infarktą.

 

 

Santaros žinios

Komentarai

Related Post

Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys