Vaikų ligoninės gydytoja otorinolaringologė Irake atliko parodomąją endoskopinę sinusų operaciją

VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

I-ojoje tarptautinėje Suleimanijos otorinolaringologijos konferencijoje Irake dalyvavusi Vaikų ligoninės gydytoja otorinolaringologė Donata Šukytė iš kelionės grįžo įgijusi naujų žinių ir patirties. Medikė skaitė pranešimus endoskopinei sinusų chirurgijai ir rinoplastikai skirtose konferencijos dalyse, taip pat kartu su kolega iš Irako atliko endoskopinę choanoplastikos operaciją. Jos metu penkerių dienų amžiaus naujagimei buvo panaudoti gleivinės lopai.

Rinoplastikos sričiai skirti užsiėmimai vyko rugpjūčio 24 dieną. Pradžioje buvo skaitomos paskaitos, po kurių buvo suorganizuoti praktiniai mokymai ir parodomoji operacija. Vietiniai gydytojai juokavo, kad rinoplastika – pati populiariausia operacija Irake gyvenančių jaunų merginų tarpe, todėl beveik kiekvienas gydytojas otorinolaringologas yra neblogai įvaldęs įvairias šios operacijos chirurgines metodikas.

Rugpjūčio 25–26 dienomis vyko galvos-kaklo chirurgijos sesija, paskaitas skaitė Londono St. George’s ligoninės galvos-kaklo chirurgijos skyriaus vadovas dr. Tunde Odutoye, kuris taip pat vadovavo lavonų disekcijai ir atliko parodomąsias operacijas. Rugpjūčio 27-29 dienos buvo skirtos ausies chirurgijai, vyko smilkinkaulių gręžimo kursai, vėliau – parodomosios operacijos, kurias atliko prof. Prahlada N. B. (Indija) ir prof. Firaz Alzoubi (Jordanija).

Pasak gydytojos D. Šuktės, ši konferencija sulaukė daug vietinės žiniasklaidos dėmesio, pasveikinti fakulteto narių buvo atvykęs Irako sveikatos ministras. Konferencijos dalyvė pasakojo, jog ją taip pat nustebino aukštas vietos gydytojų lygis. „Visi puikiai moka anglų kalbą, neatsilikdami seka medicinos naujoves, nepaisant to, jog išvykti į konferencijas ar tobulintis nėra lengva, sunku gauti vizas“, – sakė ji.

Deja, valstybinių ligoninių lygis gana žemas, taupoma tyrimams ir vaistams, nėra visuotinio privalomojo sveikatos draudimo. Tik turtingesni irakiečiai ir kurdai gali sau leisti gydytis prabangiose privačiose ligoninėse. Su kolegomis iš Irako pabendravusi D. Šukytė išgirdo, jog operuojančio gydytojo otorinolaringologo alga, dirbant privačiame sektoriuje, svyruoja apie 15-20 tūkst. dolerių per mėnesį, todėl dauguma gydytojų dirba ir valstybiniame, ir privačiame sektoriuose.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys