Stiprinamas Santariškių klinikų ir karo medikų bendradarbiavimas

VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose pradėjo veikti nauja karo medicinos mokymo klasė. Karo medikai ir sveikatos priežiūros specialistai nuo šiol vienoje vietoje bus mokomi ir ruošiami teikti koordinuotą pagalbą karo, krizių ir ekstremalių situacijų atvejais.

„Noriu pasidžiaugti, kad Vilniaus universitetas, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė, VUL Santariškių klinikos suvienijo jėgas ir šiandien galime matyti dvejus metus trukusio darbo rezultatus – naują mokymo klasę. Tikiu, kad čia galės tobulinti medicinos žinias tiek kariškiai, tiek civiliai. Esant reikalui – ar tai būtų ekstremali situacija, ar karo konfliktas, visi būtume pajėgūs suteikti pagalbą. Manau, kad pasidalinimas patirtimi yra labai svarbus, jis daro mus stipresnius, o gyvenimą – saugesnį, kuomet galime sulaukti pagalbos ir labai netikėtomis akimirkomis. Linkiu, kad tai būtų centras, kuriame visuomet būtų pilna žmonių, norinčių perimti žinias ir kuriomis dalintųsi čia dirbantys specialistai“, – susirinkusiuosius sveikino LR Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pasak Santariškių klinikų Skubios pagalbos centro vadovo prof. Prano Šerpyčio, kuris yra pasirašytos mokymų sutarties veiklos koordinatorius, 2015 ir 2016 m. specialiai šiam projektui buvo įsigyta nauja medicinos mokymo įranga, aparatūra, medicininiai maketai ir muliažai. Dirbti su pažangiomis mokymo priemonėmis pradžioje buvo apmokyti karo medicinos tarnybos bei Santariškių klinikų medicinos instruktoriai ir dėstytojai.

„Šis projektas suartina Lietuvos kariuomenę su medicina. Tikimės, kad tokia mokymo klasė pasitarnaus karo medicinos specialistų, paramedikų ir mūsų medikų paruošimui bei kvalifikacijos kėlimui”, – teigia prof. Pranas Šerpytis.

Glaudesnis medikų bendradarbiavimas prasidėjo prieš keletą metų. „Dėl susiklosčiusios geopolitinės situacijos Karo medicinos mokymo centras plečia savo veiklą  – bendradarbiaudamas su sveikatos apsaugos institucijomis rengia sveikatos priežiūros specialistus teikti medicininę paramą krizių, ekstremalių situacijų ir kovinių veiksmų metu“, – teigia Karo medicinos mokymo centro viršininkas kpt. Arūnas Žiginskas. Jis taip įvardijo pagrindines mokymų sritis: ūmios gyvybei pavojingos būklės, nesusijusios su trauma; traumų sukeltos ūmios gyvybei pavojingos būklės; cheminio, biologinio, radiologiniam branduolinio ginklo panaudojimo sukeltos ūmios būklės; ekstremalių situacijų, esant masiniam nukentėjusiųjų skaičiui, valdymas ir medicinos pagalbos organizavimas.

Įsteigti naują pažangaus mokymo ir treniravimo klasę Karo medicinos mokymų centras nusprendė Santariškių klinikose. Nuotolinis savarankiškas ir komandinis mokymasis vyksta naudojantis nuotolinio stebėjimo kameromis ir mikrofonais, signalas ir vaizdo įrašas perduodami tiesiai į instruktoriaus kompiuterį. Tokiu būdu kursų klausytojai gali mokytis savarankiškai net po numatytų mokymosi valandų, taip pat gali treniruotis atlikti praktinius veiksmus.

„Santaros slėnis – tai vieta, kur į vieną kūną susijungia mokslas, medicina ir pažanga, todėl šiandien atidaryta mokymo klasė yra natūrali mūsų klinikų ląstelė. Vėlu mokytis tuomet, kai įvyksta kokia nors nenumatyta situacija. Tikime, kad šioje klasėje bus apmokyta daug profesionalų, galinčių padėti Lietuvos gyventojams nelaimės atveju“, – kalbėjo VUL Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

Komentarai

Panašūs straipsniai

Lietuva ir Kinija glaudžiau bendradarbiaus sveikat... Lietuvos sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos vadovaujama delegacija birželio 18-21 dienomis dalyvavo Kinijos nacionalinės sveikatos ir šeimos pla...
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys