Rygos ir Vilniaus vaikų ligoninių specialistai dalinosi žiniomis apie vaikų reabilitacijos ypatumus

VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Kaimyninėje Latvijoje esančios Rygos universitetinės vaikų ligoninės gydytojai specialistai semtis patirties apie vaikų reabilitacijos politiką Lietuvoje atvyko į Vaikų ligoninę. Medikus domino ligoninėje teikiamos stacionarinės III lygio reabilitacijos paslaugos, jie norėjo susipažinti su kasdieniu lietuvių fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų bei jų komandos darbu.

Rygos vaikų ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojos gydytojos vaikų pulmonologės Renatos Snīpe nuomone, jų specialistams labai pravartu susipažinti su šios srities lietuvių laimėjimais, norint ir Rygos vaikų ligoninėje įgyvendinti daugiau pažangą lemiančių šios srities naujovių.

Ligoninės direktorius prof. dr. Juozas Raistenskis latvių gydytojus supažindino su Lietuvoje teikiamomis vaikų reabilitacijos paslaugomis ir esančiu reabilitacijos įstaigų tinklu. Prof. dr. J. Raistenskis pažymėjo, jog nuo kaimyninių šalių Lietuva skiriasi tuo, kad jos teisės aktuose numatyta žymiai daugiau indikacijų skirti vaikams reabilitacinį ar sveikatos grąžinamąjį gydymą nei kitose Europos valstybėse. Direktoriaus pavaduotoja dr. Sigita Burokienė svečiams pristatė Vaikų ligoninę, teikiamas paslaugas ir centrų veiklą. Susitikime taip pat dalyvavęs Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Romualdas Sinkevičius išsamiai pristatė skyriaus praktinį darbą, apimtis, tikslus ir laimėjimus.

Latvių gydytojai turėjo galimybę dalyvauti gydytojų vizitacijoje ir susipažinti su sunkiausių pacientų, gulinčių ligoninės stacionare, gydymu, aptarti išskirtinius klinikinius atvejus. Didelį įspūdį svečiams paliko apsilankymas Vaikų onkohematologijos centro reabilitacijos salėje, kur galėjo stebėti, kaip kineziterapeutai dirba su onkohematologinėmis ligomis sergančiais pacientais. Centro vadovė dr. Jelena Rascon supažindino latvių gydytojus su centro veikla, pasiektais gerais gydymo rezultatais, Vaikų kaulų čiulpų transplantacijos poskyrio darbu.

Į Vaikų onkohematologijos centrą kaulų čiulpų transplantacijos atliekamos ir kaimyninių šalių pacientams, šiuo metu centre gydomas vaikas iš Latvijos. Jį lydintys tėvai džiaugėsi galimybe pabendrauti su gydytojais iš Rygos.

Svečiai lankėsi taip pat apsilankė ir Vaikų retų ligų koordinavimo centre. Juos sutikusi centro vadovė doc. dr. Rimantė Čerkauskienė pasakojo, jog įkurti šį padalinį Vaikų ligoninėje buvo planuojama nuo 2012 m. Medikams iš Rygos taip pat buvo pristatyti kompetencijos centrai, retomis ligomis sergantiems vaikams teikiama pagalba. Rygos gydytojai šiuo metu taip pat planuoja kurti panašų centrą ir norėtų, kad lietuviai pasidalintų su jais savo žiniomis ir praktine patirtimi, taip pat išreiškė norą aktyviai bendradarbiauti su Vaikų ligoninėje dirbančiais retų ligų srities specialistais.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys