Rūpinamasi LSMU ir Kauno klinikų mokslininkų intelektinės nuosavybės apsauga

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Rugsėjo 27 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Kauno klinikos ir Lietuvos Respublikos Valstybinis patentų biuras pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą.

Memorandumą pasirašė LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius ir LR Valstybinio patentų biuro direktorius dr. Arūnas Želvys. Memorandumo tikslas – garantuoti biomedicinos mokslo srities intelektinės nuosavybės apsaugą.
„Visi esame suinteresuoti, kad mūsų intelektinė nuosavybė būtų apsaugota. Ši apsauga reikalinga žvelgiant į ateitį, jaunus žmones ir į tuos, kurie šiuo metu yra išvykę iš Lietuvos. Tikimės, kad grįžę jie kurs pridėtinę  vertę mūsų šaliai. Pasirašydami šį memorandumą, rūpinamės visų mūsų ateitimi“, – sakė LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas.
„Tai mums yra svarbu, nes LSMU ir Kauno klinikose dirba daug medikų, kurie rūpinasi mūsų sveikatos saugumu, naudojasi žiniomis, taip pat jas kuria. Šis memorandumas yra svarbus ne tik Lietuvos mastu, nes mokslas yra globalus“, – sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. R. Jurkevičius.

 

Mokslininkų intelektinė nuosavybė gali būti patentuota ir naudojama komercijos tikslais. Dėl to siekiama, kad mokslininkų darbai būtų patentuoti ir apsaugoti nuo galimo intelektinės nuosavybės pasisavinimo. „Tikimės ilgo ir konstruktyvaus bendradarbiavimo“, – sakė Valstybinio patentų biuro direktorius dr. A. Želvys.

„Intelektinės nuosavybės naudą ir svarbą turi suprasti ne tik mokslininkai, išradėjai, kūrėjai. Atsiranda galimybė komerciškai vertinti savo idėjas“, – sakė LSMU Plėtros tarnybos vadovė Laima Matusevičienė, susitikimo metu pristačiusi LSMU ir Kauno klinikų mokslininkų veiklą. Prieš 3 metus LSMU ir KTU pradėjo įgyvendinti bendrus projektus, finansuojamus šių universitetų lėšomis. Jau treti metai tokios grupės kuriamos ir dirba kartu tam, kad medikai ir inžinieriai galėtų pasiekti bendrų rezultatų, kurie bus pritaikomi praktiškai.

Pasirašant memorandumą taip pat dalyvavo LSMU MA kanclerė prof. Daiva Rastenytė, LSMU Mokslo centro vadovė prof. Ingrida Ulozienė, Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. Lina Jaruševičienė, Kauno klinikų Mokslo ir studijų koordinavimo tarnybos vadovė prof. Žemyna Milašauskienė, Kauno klinikų Inovacijų vertinimo ir diegimo tarnybos vyresnysis specialistas dr. Mindaugas Štelemėkas.

Valstybinis patentų biuras teikia ne tik įprastas patentavimo, registravimo procedūras, bet ir perduoda ekspertų žinias, mokslininkams rengia praktinius mokymus.

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnybos informacija

Liudo Andriušio nuotraukos

Komentarai

Panašūs straipsniai

Į kovą su sporto traumomis – unikali mokomoji knyg... Lietuvos krepšinio federacija drauge su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų specialistais išleido unikalią knygą, skirtą sporto tr...
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys