Prof. D. Pūrui – išskirtinis Jungtinių Tautų dėmesys

Be kategorijos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Birželio viduryje vykusioje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijoje JT specialusis pranešėjas teisei į sveikatą, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Dainius Pūras pristatė keturis savo pranešimus. Ypatingo tarptautinio susidomėjimo sulaukė vaikų ir paauglių psichiatro darbas „Paauglių teisė į sveikatą“.

Ženevoje vykusiame renginyje prof. D. Pūras kalbėjo apie paauglių teisę į sveikatą, sveikos gyvensenos ir sporto vaidmenį įgyvendinant šią teisę. Profesorius pristatė savo vizitus Paragvajuje ir Nigerijoje, kur vertino, kaip šios valstybės užtikrina gyventojų teisę į sveikatą.

Atskiru pranešimu spaudai JT išskyrė profesoriaus pranešimą, kuriame dėstomi būdai, kaip užtikrinti sėkmingą ir visapusišką nepilnamečių raidą. „Pranešime aptariami bendrieji paauglių sveikatos politikos ir praktikos klausimai. Atskirai analizuojamos gerosios praktikos ir kliūtys įgyvendinant paauglių teisę į psichikos, lytinę ir reprodukcinę sveikatą“, – sako prof. D. Pūras.

Profesorius pateikia daug rekomendacijų, iš kurių JT pažymi šias:

  • Abortai neturėtų būti kriminalizuojami, nes toks sprendimas tik padidina moterų mirtingumą, blogina psichinės sveikatos rezultatus.
  • Pageidautina, kad visi paaugliai turėtų prieigą prie konfidencialios, jų poreikius atitinkančios bei nediskriminacinės seksualinės ir reprodukcinės sveikatos informacijos, paslaugų ir reikmenų.
  • Į mokyklų programas derėtų įtraukti amžių atitinkantį, išsamų, moksliniais tyrimais ir žmogaus teisėmis pagrįstą lytinį švietimą.
Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys