Sėkmingos mokslinės prezentacijos principai

Mokslinė veikla
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Pirmiausia siūlome susipažinti su rekomendacijomis, kurios yra keliamos prezentacijoms konferencijų metu. Išskiriame 10 punktų.

Skaidrių rengimo rekomendacijos
1. Skaidrių turi būti tiek, kiek minučių planuojate kalbėti.
2. Teksto dydis turėtų būti nemažesnis, nei 24 pt. Šriftas rekomentuojamas New Times Roman arba Tahoma. Skaidrių fonas ir šrifto spalva turi būti kontrastingi pvz. tamsiai mėlynas tekstas ir baltas fonas. Venkite efektų skaidrėse, tai blaško klausytojų dėmesį.
3. Skaidrėje rekomenduojama pateikti nedaugiau nei 35 žodžių, bet klausytojams visada įdomiau analizuoti grafikus, nei skaityti nesibaigiantį tekstą, tačiau privalote atminti, kad klausytojams reikia laiko vizualinės informacijos suvokimui ir analizei.
4. Dėmėsys rašybos kokybei ir raštvedybai. Rekomenduojama skaidres perskaityti pačiam bent porą kartų, skirtingu metu. t.y. padarant ilgesnę pertrauką tarp skaitymų. Idealiausiu atveju rekomenduojama paprašyti skaidres “ištaisyti” kompetetingo asmens.
5. Pranešimą dėstykite loginiais segmentais – išdėstykite savo tikslus, uždavinius, metodus, rezultatus, išvadas ir kitą svarbią informaciją.
6. Stenkitės mintis formuluoti kiek įmanoma paprasčiau ir venkite naudoti daug tarptautinių žodžių. Naudokite tik pačius reikalingiausius ir aiškiausiai nusakančius reiškinius ir procesus.
7. Kiekvienas darbas turi ir pliusų ir minusų – tai normalu. Kritiškai įvertinkite savo darbo silpnąsias sąvybes ir pasiruoškite atsakymus į juos.
8. Pabaigus daryti skaidres rekomenduojama parepetuoti prieš veidrodį skaičiuojant laiką. Turite “tilpti” į nustatytą laiko limitą. Netilpus privalote pertvarkyti skaidres. Taip pat rekomenduoja repetuojant įrašinėti balsą į diktofoną, vėliau perklausyti ir atkreipti dėmesį į daromas klaidas.

Rekomendacijos pristatymo metu
1. Derėtų vengti žiūrėti į skaidres. Būtina išlaikyti akių kontaktą su klausytojais ir taip kontroliuoti jų dėmesį. Dažnas spoksojimas į skaidres byloja neprofesionalumą ir nepasirengimą. Per prezentaciją geriausiai stovėti kairiau ekrano (žiūrint iš auditorijos pusės). Nustatyta, kad europiečių smegenys veikia taip, kad žiūrovui patogiausia akimis judėti iš kairės į dešinę – pirma žvilgsnis į jus, tada į ekraną ir atgal. Jeigu kalbėtojas stovės toliau nuo ekrano, auditorijai savo dėmesį teks dalyti per pusę, o tai nėra gerai.
2. Rekomenduojama skaidrių nekeisti dažniau nei kas 20 sekundžių, įjungus naują skaidruolę leiskite keletą sekundžių klausytojams susipažinti su informacija. Yra nustatyta, kad net paprasto paveikslėlio suvokimui reikia 7 sekundžių. Kalbėkite aiškiai, rišliai, ir neskubėkite.
3. Naudokite lazerinę rodyklę – ja rekomenduojama rodyti pačią svarbiausią informaciją.
4. Jeigu liko laiko – gražus gestas padėkoti savo moksliniams vadovams ir visiems asmenims kurie prisidėjo prie mokslinio darbo darymo.
5. Turėkite pasidarę popierinę skaidrių kopiją. Tai praverstų tuo atveju, jei dingtų elektra, neįsijungtų skaidrės ir esant kitiems techniniams sutrikimams. Tokiu atveju galėtumėte jaustis saugiai, net ir esant nenumatytiems atvejams.

Naudotos literatūros sąrašas:

www.molbi.de/howtos/presentation_v1_0.htm

www.thinkoutsidetheslide.com/ten-secrets-for-using-powerpoint-effectively/


Recenzuojamas, Index Copernicus indeksuojamas žurnalas.

PATEIKTI STRAIPSNĮ arba el. paštu info@medicsciences.com


Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys