Prieš vaikus puolantį vėžį ligoninė kovos nebe viena

Be kategorijos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Europos medikai ir pažangiausios ligoninės jungia jėgas kovai su retomis vaikų onkologinėmis ligomis. Viena tokių ligoninių – Santariškių klinikos, kartu su kitomis Europos sveikatos įstaigomis įtraukta į vieningą Europos referencinių tinklų sistemą. Pasak Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų onkohematologijos centro vadovės dr. Jelenos Rascon, tai yra ligoninės įvertinimas, sykiu suteikiantis naujų galimybių.

Įvertinta ligoninės patirtis

Apie tai dr. J. Rascon kalbėjo ir sausio 26 d. Santariškių klinikose vykusioje konferencijoje „Sveikatos priežiūros įstaigų tinklinis valdymas – tinkamiausias būdas prisidėti prie Europos regioninės politikos“. Renginyje dalyvavusiems Europos komisarams Vyteniui Andriukaičiui ir Corinai Crețu, Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai ir kitiems svečiams gydytoja pristatė Vaikų ligoninės, VUL Santariškių klinikų filialo patirtį, gydant retas vaikų onkologines ligas. Anot jos, tai yra rezultatai, kurių buvo siekiama pastaruosius 20 metų.

„Galime pasidžiaugti šiame ilgame kelyje surinktais vaisiais: net 80 proc. šiomis ligomis, ypač kraujo vėžiu, sergančių vaikų pasveiko. Tai yra labai geras rodiklis, kuris visiškai atitinka tiek Europos, tiek Jungtinių Amerikos Valstijų rezultatus. Visa tai pasiekta, įdiegus į klinikinę praktiką technologines naujoves, atliekant modernius genetinius, imunotipavimo tyrimus. Tai leidžia labai tiksliai nustatyti naviko rūšį, jo išplitimą, padeda mums įvertinti, koks gydymas duotų geriausių rezultatų. Tai reiškia, kad kiekvienam pacientui taikomas labai individualizuotas gydymas. Visa tai ir lėmė, kad mes tapome lygiaverčiu šio tinklo partneriu vaikų onkologijos srityje. Panašiai buvo įvertinta bei į tinklą pasirinkta Vaikų ligoninės vaikų transplantacijos sritis“, – sakė dr. J. Rascon.

Anot jos, Europos referencinių tinklų sistemos pagrindinis tikslas – pagerinti retomis ligomis sergančių ligonių gydymą. Tai yra labai svarbu, nes retas ligas yra kur kas sunkiau diagnozuoti. Taip yra dėl to, kad tokių ligų simptomai dažniausiai yra nespecifiniai, t. y. tokie, kurie gali pasitaikyti sergant bet kuria kita liga. Tai sunkina ir uždelsia retos ligos diagnostiką, vėliau sukelia įvairių ligos komplikacijų ir atitinkamai pareikalauja didesnių gydymo išlaidų.

Daugiau patirties – didesnės sėkmės galimybės

Santariškių klinikoms tapus Europos referencinių tinklų vaikų onkologijos srityje nare, gydant onkologinėmis ligomis sergančius Lietuvos vaikus savo patirtimi ir pažangiausia praktika prisidės ir kitų Europos valstybių medikai.

„Gydant retas onkologines vaikų ligas, itin svarbus tarptautinis bendradarbiavimas. Juk tam, kad pasakytum, kad tam tikros formos kaulo naviko gydymas yra efektyvesnis už kitą, reikia surinkti duomenis apie 100 pacientų gydymą. Lietuvoje tokių pacientų turime tik du per metus. Vadinasi, mes turime jungtis į vieną tinklą – su Šiaurės šalimis, Vokietija, Jungtine Karalyste ir kitomis valstybėms“, – aiškino gydytoja.

Referenciniai tinklai jungia Europos ligonines, turinčias geriausią sukauptą patirtį bei rezultatus, gydant tam tikras retas ligas. Santariškių klinikos yra įstaiga, dalyvaujanti net aštuoniuose tokiuose tinkluose. Vienas jų yra vaikų onkologija. Santariškių ligoninė šiame tinkle yra lygiavertis partneris kartu su kitomis keturiomis dešimtimis įvairių Europos ligoninių. Anot Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro vadovės, tai užtikrina, kad Lietuvos ir netgi kaimyninių valstybių vaikai, kurie serga tam tikrų specifinių formų susirgimais, gali saugiai ir drąsiai kreiptis į Vaikų ligoninę ir gauti kvalifikuotą pagalbą. Kitu atveju, jei gydant vaiką reikalinga kokia nors specifinė, Lietuvoje netaikoma procedūra, Santariškių klinikų medikai gali kreiptis į kurią nors vieną iš tinkle dalyvaujančių įstaigų, kad pacientas tokią paslaugą gautų.

Gydomi iš Latvijos atvykstantys vaikai

Lietuvoje onkologine liga kasmet suserga maždaug 18 tūkst. pacientų. Apie 80–90 jų yra vaikai, ir kiekvieno jų susirgimas, gydytojos teigimu – savita, reta situacija, kuri reikalauja gilintis, bendrauti su  kolegomis, vertinti daugiadalykiškai. Todėl paciento labui turi dirbti visa specialistų komanda, kurią sudaro aukščiausios kvalifikacijos specialistai.

„Vaikų ligoninė  yra vienintelė gydymo įstaiga Lietuvoje, kurioje atliekamos kaulų čiulpų transplantacijos vaikams, ir kaip tik šiemet vasario 14 dieną ligoninėje minėsime 15 metų šios srities sukaktį. Esame pasiekę labai gerų rezultatų, atliekame kaulų čiulpų transplantacijas ne tik Lietuvos, bet nuo 2011 metų – ir Latvijos vaikams. Visiškai patenkiname dviejų valstybių poreikį šioje srityje. Turime gerą šiuolaikišką techninę bazę, aprūpinimą vaistais. Kaip referencijos centras, jau dirbame 6 metus“, – kalbėjo dr. J. Rascon.

Lietuvoje, Vaikų ligoninėje, veikia Vaikų onkologijos referencijos centras, kuriame gydomi onkologinėmis ligomis sergantys vaikai, atliekamos kaulų čiulpų transplantacijos, gydomos nepiktybinės kraujo ligos. Šioje gydymo įstaigoje vaikams bus suteiktos aukščiausios kokybės medicinos paslaugos – diagnostika, konsultacijos.

„Turime visas priemones kuo tiksliau nustatyti diagnozę bei pritaikyti kuo efektyvesnį ir kuo saugesnį pacientui gydymą. Reikia nepamiršti, kad tai yra mirtinos ligos, ir kiekvienu atveju mes turime užduotį išplėšti iš mirties nagų vaiką ir sugrąžinti jį šeimai. Kalbėdami apie 80 proc. pasveikusių vaikų, stengiamės, kad jų skaičių papildytų ir likę 20 proc. Tai yra ne tik mūsų ligoninės, bet ir viso šios referencinių tinklų sistemos, medicinos mokslo tikslas – rasti gydymo būdų ir metodų tiems 20 proc. vaikų, kuriems šiuo metu negalime padėti. Tačiau svarbiausia – tėvai turėtų būti tikri, kad jei jų vaikai pateks į mūsų referencijos centrą, jam bus taikomos visos įmanomos pažangiausios terapijos“, – kalbėjo dr. J. Rascon.

Tikslas – kuo labiau individualizuoti gydymą

Vaikų ligoninė kartu su Vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ jau penktus metus iš eilės vasario 4-ąją minės Tarptautinę vėžio dieną ir vasario 15 d. minimą Vaikų vėžio dieną. Šia proga rengiamas susitikimas su žmonėmis, kurie vaikystėje sirgo vėžiu ir nuo jo pasveiko.  Tokių asmenų Lietuvoje, anot dr. J. Rascon, šiuo metu yra net 600. Daugiausia jų – jauni asmenys, kurių vidutinis amžius yra 25 metai – dirbantys,  šeimas kuriantys, vaikų  susilaukiantys žmonės.

 

Santaros žinios

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys