Pirmoji tarptautinė medicininės edukacijos konferencija

JGA, LSMU Klinikos, SAM, VU
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), bendradarbiaudamas su LR sveikatos apsaugos ministerija, VU ir Jaunųjų gydytojų asociacija bei padedant Kauno miesto savivaldybei, organizavo tarptautinę mokslinę praktinę konferenciją „Diplomatai už gyvybę: medicininė edukacija ir klinikinė praktika“. Į tarptautinį renginį susirinkusius dalyvius pasveikino ir konferenciją paskelbė atidaryta LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

 

Į neeilinį renginį susirinkusius specialistus pasveikinę konferencijos svečiai ir pranešėjai organizatoriams dėkojo už siekį perteikti ir pagrįstai platinti idėją, kad puikus savo srities specialistas, gydytojas gali būti ir puikus mokytojas savo jaunesniam ar mažiau patyrusiam kolegai. Tik geras gydytojas gali būti geras mokytojas“, – sakė LSMU Podiplominių studijų centro vyr. specialistė E. Vaižgėlienė.

Pasak konferencijos organizatorių ir pranešėjų, medicininė edukacija – sistema, skirta teoriškai ir praktiškai parengti gydytojus, kaip sveikatos priežiūros sistemos specialistus. LSMU MF dekanas prof. Algimantas Tamelis kalbėjo apie orientuotą studentų mokymąsi. LSMU Podiplominių studijų centro dekanas dr. Juozas Kupčinskas žvelgė į ateitį, kalbėdamas apie medicinos mokslo magistrantūros studijas. Apie medicininio išsilavinimo ir klinikinio darbo praktikos vienovę kalbėjo LSMU ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius.

Daugelio šalių sveikatos apsaugos sistemos yra nulemtos istorinių, kultūrinių ir ekonominių įvykių, todėl jos sunkiai keičiasi, integruoja ekonominius ir globalinius savitumus bei laimėjimus. Deja, sveikatos priežiūros sistemoje dar išlieka tam tikra atskirtis tarp didžiųjų miestų centrų ir nutolusių regionų pacientų sveikatos priežiūros, sveikatos specialistų kompetencijos, tarp vyresniųjų ir jaunosios kartų. Todėl, kaip teigta konferencijoje, vienas iš svarbiausių medicinos studijų etapų yra gydytojų rezidentūra. Baigę rezidentūrą, gydytojai turi būti visaverčiai sveikatos priežiūros sistemos dalyviai, gebantys teikti aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas.

 

Kaip minėjo kalbėjusieji, siekiant ne tik perduoti edukacinės svarbos idėją, bet ir efektyvesnio medicininės edukacijos sistemos progreso, svarbu suburti šios srities bendraminčius, numatyti aiškius bendro darbo siekius, ieškoti fondų ir pramonės bei institucijų pagalbos telkiant finansinius ir žmogiškuosius išteklius. LSMU jau plėtoja bendradarbiavimą su šalimis, pirmaujančiomis medicininės edukacijos srityje, tai – Kanada, Škotija, Izraelis.

Tarptautinį renginį Kaune nuspręsta susieti su istoriniu kontekstu. Sveikindami gausiai susirinkusius dalyvius ir primindami pagrindinius konferencijos tikslus –  medicininė edukacija, klinikinė praktika bei tarptautiniai ryšiai – konferencijos organizatoriai priminė ir kilnią misiją, kurią, gelbėdami gyvybes, Kaune atliko du diplomatai – Japonijos konsulas Chiune Sugihara ir Nyderlandų garbės konsulas Janas Zwartendijkas. Konferencijoje į medicinos mokslą ir studijas pamėginta pažvelgti Kanados, Nyderlandų, Švedijos, Japonijos, Izraelio bei Lietuvos medicininės edukacijos specialistų ir gydytojų, politikų, diplomatų bei verslo atstovų akimis.

 

Džiuljetos Kulvietienės tekstas, Kęstučio Šimatonio nuotraukos.

LSMU info

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys