Paskelbti du nauji nacionaliniai referenciniai centrai: LSMU KK ir VUL SK

SAM
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Sveikatos apsaugos viceministro Valentino Gavrilovo vadovaujamos Nacionalinių referencijos centrų koordinavimo tarybos sprendimu, Nacionaliniu referencijos centru įgimtų širdies ligų srityje yra paskelbtos VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos. Nacionaliniu referencijos centru endokrinologijos srityje paskelbtos VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikos. Nacionalinių referencijos centrų paskelbimas – svarbus žingsnis, plėtojant inovacijas sveikatos sektoriuje Lietuvoje. Tai galimybė dalyvauti tarptautiniuose tinkluose, gerosios praktikos sklaida, inovatyvių modelių ir metodų kūrimas bei integravimas į nacionalinę sveikatos sistemą, nedidinant sveikatos priežiūros sistemos išlaidų bei siekiant užtikrinti senstančios visuomenės poreikius.

„Tapti nacionaliniu referenciniu centru galėjo sėkmingai veikiantis kompetencijos centras – tai yra organizacinis universiteto ligoninės vienetas, užtikrinantis sudėtingomis ar retomis ligomis sergančių pacientų sveikatos priežiūrą ir geriausiai atitinkantis sveikatos apsaugos ministro nustatytus kriterijus, – pabrėžia sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov. – Džiaugiamės, kad įvertinus pretendentų pateiktą medžiagą, galėjome paskelbti du nacionalinius referencijos centrus – įgimtų širdies ligų srityje – Santariškių klinikas ir endokrinologijos srityje – Kauno klinikas. Nacionaliniai referenciniai centrai užtikrins specializuotas, daugiaprofilines sveikatos priežiūros paslaugas ypač sudėtingų ligų ar sveikatos sutrikimų turintiems pacientams, vykdys diagnostinę, gydomąją, mokslo tiriamąją ir mokymo veiklą atitinkamose srityse ne tik šalies, bet ir visos Europos Sąjungos mastu“.

Pasak V. Gavrilovo, aukščiausios kokybės sveikatos priežiūra – ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos sveikatos politikos tikslas. Įsijungę į Europos nacionalinių referencijos centrų tinklą Lietuvos referenciniai centrai ne tik galės gerinti prieinamos medicinos pagalbos kokybę ir sisteminti žinias apie retas ir sudėtingas ligas bei sveikatos būkles ES. Pacientai turės unikalias galimybes gauti specializuotas konsultacijas didesnę patirtį turinčiose klinikose, dalyvauti tarptautiniuose klinikiniuose tyrimuose arba, esant būtinybei, gydytis kitose ES valstybėse.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų širdies ligų kompetencijos centras, kuris dabar tapo nacionaliniu referenciniu centru sudaro Kariologijos ir angiologijos ir Širdies chirurgijos centrai. Optimalus per metus atliekamų operacijų skaičius – daugiau nei 250. Optimalus neonatalinių ir kūdikių operacijų per metus – daugiau nei 100.

LSMU ligoninė Kauno klinikos yra endokrinologijos kompetencijos centras. Jis taip pat yra paskirtas nacionaliniu referenciniu centru. Jį sudaro Endokrinologijos klinika ir Endokrinologijos institutas. Endokrinologijos klinika yra pirmoji ir vienintelė Baltijos regione, apjungianti vaikų ir suaugusiųjų endokrinologijos skyrius. Ji glaudžiai bendradarbiauja su Endokrinologijos institutu, kuris yra taip pat vienintelė tokio pobūdžio įstaiga Baltijos šalių regione.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys