Nuo šių metų rugsėjo 1 d. pradedamas 11 metų mergaičių skiepijimas nuo žmogaus papilomos viruso

NVSC, SAM
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pradedamas mergaičių, gimusių 2005 m. po rugsėjo 1 d., kurioms 2016 m. rugsėjo 1 d. ir vėliau sueis vienuolika metų, skiepijimas nuo žmogaus papilomos viruso, pagal sveikatos apsaugos ministro 2015 m. birželio 12 d. įsakymu Nr. V-757 patvirtintą vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

Europoje į nacionalinius vaikų skiepijimų kalendorius mergaičių skiepijimus nuo žmogaus papilomos viruso yra įtraukusios 26 šalys. Didžiausias mergaičių skiepijimo apimtis nuo žmogaus papilomos viruso yra pasiekusi Jungtinė Karalystė – 92 proc., o kitose šalyse skiepijimų apimtys siekia 60-80 proc. Lietuvoje kasmet savo lėšomis pasiskiepija nuo 500 iki 700 mergaičių iki 18 metų amžiaus.

Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys užima ketvirtą vietą tarp dažniausiai pasitaikančių vėžio formų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2012 m. pasaulyje gimdos kaklelio vėžiu sirgo apie 530 000 moterų. Europoje gimdos kaklelio vėžys yra antroje vietoje po krūties vėžio ir kasmet registruojama apie 33 000 susirgimo atvejų.

Lietuvos vėžio registro duomenimis, kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys nustatomas nuo 400 iki 500 moterų, o mirtingumas siekia 10 atvejų 100 000 gyventojų ir tai yra vienas iš aukščiausių rodiklių Europos regione.

Vertinant aukštus gimdos kaklelio vėžio sergamumo ir mirtingumo rodiklius pasaulyje, Europoje ir Lietuvoje ir žinant, kad apie 99 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų nulemia žmogaus papilomos virusas, svarbu įsisąmoninti, kad riziką užsikrėsti žmogaus papilomos virusu mažina skiepai. Taip pat svarbus saugus, atsakingas lytinis elgesys ir tinkama asmens higiena.

 

 

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro

Vilniaus departamento

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus

Vyr. specialistė Jolanta Kuklytė

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys