Nauja paslauga – vaikų ligų gydytojo, žindymo specialisto konsultacija

VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Vaikų ligoninės vaikų ligų gydytoja Audronė Mulevičienė – šiuo metu vienintelė Lietuvoje vaikų ligų gydytoja, turinti Tarptautinės egzaminuotojų tarybos pripažinto laktacijos konsultanto sertifikatą. Ši specializacija yra daugelyje šalių žinomas standartas, o specialistai – gydytojų ir slaugytojų komandos nariai, dirbantys tiek ligoninėse, tiek ir pirminės sveikatos priežiūros įstaigose.

Šiandien 101 šalyje yra daugiau nei 27 tūkst. žindymo specialistų, kurie teikia paramą ir pagalbą žindančioms šeimoms. Tarptautinio egzaminuotojų tarybos pripažinto laktacijos konsultanto vardas kiekvieną iš jų įpareigoja laikytis profesinės etikos kodekso ir nepriimti jokios paramos bet kokia forma iš kūdikių mišinių ar dirbtinio kūdikių maitinimo priemonių gamintojų ar platintojų. Tai leidžia sukurti žindymui palankią aplinką ir ginti, skatinti bei palaikyti natūralų kūdikių maitinimą.

Žindymo specialistas padeda mamoms nuo pat pirmųjų vaiko gyvenimo dienų: įvertina, ar mažylis teisingai apžioja krūtį, ar žinda efektyviai, ar yra žindomas pagal poreikį, stebi, kaip auga jo svoris. Jei iškyla tam tikrų sunkumų, pataria, kaip juos išspręsti ir išsaugoti natūralų maitinimą, o esant reikalui nusiunčia pasikonsultuoti pas kitus specialistus.

Pasak vaikų ligų gydytojos A. Mulevičienės, Lietuvoje motinos ir vaiko sveikata rūpinasi akušeris, akušeris-ginekologas, bendruomenės slaugytoja, šeimos gydytojas. Kol kas mūsų šalyje dar nėra rengiami specialistai, kurie turėtų daugiadalykį požiūrį į žindymą, profesionaliai įvertintų, kaip vyksta laktacija, žindymas, kada norma tampa nebe norma, ar patartų, kaip žindyti kūdikį su specialiais poreikiais, pvz. sergantį Dauno sindromu. Neretai šeimos, negavusios tinkamos pagalbos ir palaikymo, nutraukia natūralų maitinimą, nors moksliniais tyrimais jau seniai įrodyta, jog žindymas yra vaiko ir motinos sveikatos pagrindas.

Šiuo metu Vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų poliklinikoje jau dirba vaikų ligų gydytoja, žindymo specialistė, kuri konsultuoja kūdikius bei mažus vaikus ir teikia pagalbą, kai:

  • kūdikis netinkamai apžioja krūtį;
  • kūdikis neefektyviai žinda;
  • kūdikis turi specialiųjų poreikių (įgimtų anomalijų, genetinių ligų ir pan.),
  • kūdikis atsisako krūties, žinda neramiai arba nesitraukia nuo krūties, pažindęs išlieka neramus;
  • kūdikį reikia sugrąžinti nuo buteliuko prie krūties;
  • kūdikis nepakankamai priauga svorio.

Registruotis žindymo specialisto konsultacijai galima Vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų poliklinikoje.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys