Maitinimas krūtimi ir darbas – suderinami dalykai, teigia PSO ekspertai

Konferencijos, PSO
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Pasaulinė maitinimo krūtimi savaitė. Šia proga Vaikų ligoninės Neonatologijos centro gydytojai neonatologai kartu su Nestle mitybos institutu (NNI) pirmą kartą suorganizavo renginį, kuriame gydytojai praktikai ir gydytojai rezidentai turėjo galimybę pamatyti Pekine vykusios NNI konferencijos „Baltymai naujagimių ir kūdikių mityboje: naujovės” video medžiagą.

Pirmąją rugpjūčio savaitę 170 pasaulio šalių, atsiliepdamos į Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF iniciatyvą, itin intensyviai organizuoja renginius, skirtus atkreipti dėmesį į motinos pieno naudą kūdikiams pirmaisiais jų gyvenimo metais. PSO pateiktoje rekomendacijoje teigiama, kad iki šešių mėnesių kūdikis išimtinai turi būti maitinamas tik motinos pienu. Vis tik skaičiai rodo, kad pasaulyje iki šešių mėnesių yra maitinami tik 38 proc. kūdikių. Atsižvelgdama į tai, PSO yra iškėlusi tikslą, kad visų šalių pastangomis iki 2025 m. šis skaičius išaugtų bent iki 50 proc.

PSO išplatintame laiške atkreipiamas darbdavių ir politikų dėmesys į maitinimo krūtimi problemą: vyriausybės raginamos sudaryti sąlygas motinoms kiek įmanoma ilgiau nedirbti ir būti su kūdikiu, o dirbančioms motinoms sudaryti sąlygas kūdikį pamaitinti darbe. Galimybė darbo vietoje pamaitinti kūdikį yra naudinga abiem pusėms: šeimai, nes žindomas kūdikis mažiau serga, ir darbdaviui, kurio darbuotojui dirbti mažiau trukdo vaiko ligos.

Pasaulyje yra visuotinai pripažinta, kad pirmaisiais gyvenimo metais geriausias maistas kūdikiui yra motinos pienas, ir joks kitas maistas negali jo atstoti. Motinos pienas saugo ne tik nuo infekcinių ligų, bet ir nuo antsvorio ir nutukimo vėlesniame amžiuje.

Pasak Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovo dr. Arūno Liubšio, mūsų šalyje nėra tikslių skaičių, kiek motinų maitina kūdikius krūtimi bent iki pusės metų, tačiau medikų tikslas skatinti Lietuvos moteris kuo aktyviau prisidėti prie šios PSO skelbiamos iniciatyvos.

Neonatologijos centro vadovo dr. A. Liubšio teigimu, artimiausiu metu centro neonatologai yra užsibrėžę tikslą įkurti donorinio motinos pieno banką ir įsigyti motinos pieno analizatorių, – tai būtų itin naudinga šeimoms, kurioms gimsta neišnešiotas kūdikis.

 

santaroszinios.lt info

Komentarai

Related Post

Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys