Lietuvos kardiologai iš Prancūzijos parsivežė Aukso taurę

Be kategorijos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Iš Paryžiuje vykusio Europos Širdies nepakankamumo kongreso šalies kardiologai parsivežė net du apdovanojimus. Šiame balandžio 29 d. – gegužės 2 d. surengtame didžiausiame pasaulyje šios srities simpoziume Aukso taure įvertinti širdies nepakankamumo kabinetai, o Slaugos mokslinio tyrimo diplomu – doktorantės pristatytas tyrimas.

Serga vis daugiau žmonių

Širdies nepakankamumas yra didelė ir nuolat auganti visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje. Prieš dvejus metus Lietuvoje širdies nepakankamumas buvo diagnozuotas jau per 120 tūkst. gyventojų. Per kelerius metus pacientų skaičius padidėjo keliomis dešimtimis tūkstančių. Sergant širdies nepakankamumu, nusilpęs širdies raumuo nepajėgia kiekvieno organo aprūpinti deguonimi ir maisto medžiagomis. Dėl to pasireiškia tokie simptomai kaip dusulys, kulkšnių tinimas, oro trūkumas, nuovargis – pirma fizinio krūvio metu, o vėliau ir esant ramybės būsenai.

2015 m. spalio 26 d. Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje širdies nepakankamumu sergančiuosius nuo 2016 metų turi gydyti ir sveikatos būklę stebėti specialiai paruošti kardiologai ir slaugytojos.

„Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo grupė aktyviai dalyvauja kuriant Širdies nepakankamumo kabinetų tinklą, kuriame dirba daugiadisciplinės specialiai parengtų medikų komandos. Širdies nepakankamumo asociacija yra didžiausia ir stipriausia tiek pagal narių skaičių, tiek pagal veiklos apimtis iš dukterinių Europos kardiologų draugijos organizacijų. Širdies nepakankamumo gydymas – viena sparčiausiai besivystančių kardiologijos sričių ne tik dėl nuolat atsirandančių inovatyvių vaistų, bet ir dėl sukuriamų naujų prietaisų, diagnostinės įrangos“, –  sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė, Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybos narė prof. Jelena Čelutkienė.

Lietuvos atstovai – ryškūs

Lietuvos indėlį šiemet Paryžiuje vykusiame kasmetiniame Europos Širdies nepakankamumo kongrese prof. J. Čelutkienė vertina kaip ryškų: iš mūsų šalies dalyvavo daugiau nei 30 kardiologų, akademinių darbuotojų, rezidentų, studentų. Pristatyta daugiau nei 15 mokslinių tezių iš kelių mokslo projektų (10 iš jų – tarptautinio Dusulio projekto), aktyviai dalyvauta skaitant pranešimus, pristatant klinikinius atvejus, pirmininkaujant sesijose.

„Noriu ypač pasidžiaugti už visą komandą ir mūsų šalį, nes Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupė laimėjo Aukso taurę už Europos Širdies nepakankamumo dienų – visuomenės suvokimo didinimo – programą. Toks apdovanojimas įteikiamas antrą kartą (pirmas – Vokietijai), jis skiriamas, kai trejus metus iš eilės šalis laimi prizą už šią veiklą. Be to, Slaugos mokslinio tyrimo diplomas buvo įteiktas Santaros klinikų Ambulatorinės kardiologijos skyriaus vyresniajai slaugytojai, slaugos mokslų doktorantei Editai Lycholip už pristatytą telemonitoravimo tyrimo analizę“, – rimtais pasiekimais džiaugėsi profesorė.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys