Lietuvos ir Izraelio mokslininkai kartu spręs vaikų ir suaugusiųjų autizmo problemas

Be kategorijos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Kovo 18 d. Vilniuje esantis Vaikų ligoninės Vaiko raidos centras mini 25-ąsias įkūrimo metines. Ta proga centre organizuojama  tarptautinė konferencija, skirta autizmo sutrikimus turinčių žmonių problemoms „Kitokie vaikai: gyvenimas su jais ir dėl jų“. Į konferenciją atvyksta mokslininkų iš Izraelio ir Jungtinės Karalystės, taip pat pakviestos dalyvauti visos organizacijos, vienijančios tėvus, auginančius raidos sutrikimų turinčius vaikus.

Lietuviams vaiko raidos specialistams ryšius su Tel Avivo universitetu padėjo užmegzti ir konferenciją parėmė Izraelio ambasada Lietuvoje.

„Izraelio valstybės ambasadai šis projektas yra dar vienas žingsnis vystant abiem šalims naudingą Izraelio ir Lietuvos ekspertų bendradarbiavimą, ir tokio bendradarbiavimo bus siekiama visose įmanomose srityse. Izraelis yra sukaupęs naudingų žinių ir pažangių sprendimų autizmo diagnostikai ir šį sutrikimą turinčių vaikų integracijai į visuomenę. Džiaugiamės galėdami pasidalinti turimomis žiniomis“, – teigė Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

Pasak Vaiko raidos centro vadovės dr. Jovitos Petrulytės, Tel Avivo universiteto mokslininkų patirtis ypač vertinga žinant, kad Izraelyje raidos specialistų pagalba gerai, tolygiai išplėtota visoje šalyje ir skirta visų amžiaus grupių žmonėms, turintiems autizmo spektro sutrikimų.

Vaiko raidos centre, įkurtame prieš ketvirtį amžiaus, visos paslaugos buvo teikiamos atvirai bendradarbiaujant su pacientų tėvais ir stengiantis įsiklausyti į jų lūkesčius ir poreikius. Per visą  šį laikotarpį Vaiko raidos centre daugiausia dėmesio buvo skiriama vaiko raidos sutrikimams gydyti, o šiuo metu itin aktualios yra autizmo problemos, nes jos ypač neigiamai veikia žmonių socialinę adaptaciją visuomenėje ir gyvenimo kokybę.

„Šioje konferencijoje sujungėme suaugusiųjų ir vaikų psichiatrų jėgas, kad padedami patyrusių užsienio specialistų aiškiai pasakytumėme, kokių problemų turi šie žmonės, kaip mes galime kuo greičiau jiems suteikti pagalbą ir padėti prisitaikyti gyventi visuomenėje“, – pagrindinį specialistų siekį apibūdina dr. J. Petrulytė.

Mokslinių tyrimų duomenimis, autizmo spektro sutrikimų daugėja ir jau nustatoma 1 iš 100 gyventojų. Vaiko raidos centre autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams reikalingų paslaugų  poreikis taip pat nuolat auga ir per pastarąjį dešimtmetį padidėjo tris kartus.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys