Lietuva ir Kinija glaudžiau bendradarbiaus sveikatos sektoriuje

LSMU Klinikos, SAM, VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Lietuvos sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos vadovaujama delegacija birželio 18-21 dienomis dalyvavo Kinijos nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos surengtame Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos valstybių (VRE) sveikatos ministrų susitikime. Ministro delegaciją sudarė ir LSMU ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius bei VUL Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

2012 m. Kinija pasiūlė naują bendradarbiavimo formatą Centrinės ir Rytų Europos šalims Lietuvai, Latvijai, Estijai, Lenkijai, Čekijai, Slovakijai, Slovėnijai, Bulgarijai, Rumunijai, Vengrijai, Kroatijai, Albanijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Juodkalnijai, Makedonijai, Serbijai. Kinijos pasiūlymai prisideda prie dvišalio bendradarbiavimo skatinimo. Pasak ministro J. Poželos, darnios ir tvarios sveikatos sistemos kūrimas – tai tikslas, kurio siekia daugelis pasaulio valstybių, o bendradarbiavimas, skirtingų šalių gerosios praktikos pavyzdžių perėmimas yra viena iš sąlygų šiam tikslui pasiekti.

Per susitikimą sveikatos apsaugos ministrai turėjo galimybę aptarti tolesnes dvišalio praktinio bendradarbiavimo skatinimo galimybes, įgyvendinimo mechanizmus. Inicijuotos kelios bendradarbiavimo platformos: tai Kinijos ir VRE šalių bendradarbiavimo sveikatos srityje asociacija, Kinijos ir VRE šalių ligoninių aljansas, Kinijos ir VRE šalių visuomenės sveikatos priežiūros institucijų bendradarbiavimo mechanizmas.

Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos valstybių (VRE) sveikatos ministrų susitikimas buvo antrasis tokio formato susitikimas, skirtas praktinio bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje stiprinimui ir darnios sveikatos sistemos vystymo skatinimui. Susitikime, kuris vyko rytinės Kinijos Sudžou mieste, surengtos penkios sesijos. Jose kalbėta apie bendradarbiavimą tarp ligoninių, visuomenės sveikatos priežiūros ir sveikatos pramonės srityse.

LSMU ligoninė Kauno klinikos ir VUL Santariškių klinikos tapo vienomis iš „Kinijos ir VRE šalių bendradarbiavimo aljanso“ steigėjų.

„Kinijos ir VRE šalių bendradarbiavimo aljanso“ tikslas – stiprinti glaudžius ryšius tarp didžiausių sveikatos priežiūros įstaigų Kinijoje bei Vidurio ir Rytų Europoje, skatinti bendradarbiavimą medicinos paslaugų valdymo ir kokybės gerinimo, studijų, aukštos kvalifikacijos specialistų rengimo, tobulinimo ir mokslinių tyrimų srityse,– teigė iš Kinijos grįžęs prof. Renaldas Jurkevičius.

SAM Ryšių su visuomene skyriaus ir Kauno klinikų informacija

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys