Kur gimsta patologijos diagnozė

VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

 

Gegužės 7 dieną įvairių Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų tarnybų vadovai dalyvavo ekskursijoje Valstybiniame patologijos centre, VULSK filiale (toliau – Centras). Ekskursiją iniciavę centre dirbantys medikai siekė supažindinti kolegas su centro veikla, paskatinti bendradarbiavimą

Centro direktorius prof. Arvydas Laurinavičius pademonstravo darbo procesus, jų valdymą informacinių sistemų pagalba, mėginių identifikavimo ir logistikos aspektus.

„Ačiū kolegoms iš Valstybinio patologijos centro už iniciatyvą. Tokios ekskursijos stiprina ryšį tarp kolegų, darosi lengviau juos suprasti ir tuomet lengviau pasiekti darbo rezultatų. Kolegos pamatė, koks preciziškas yra patologų darbas, ir koks ilgas yra mažo audinio gabalėlio kelias iki galutinės diagnozės. Esame dėkingi patologams už jų kruopštumą ir atsidavimą savo darbui“, – sakė VUL Santariškių klinikų vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene Gitana Letukienė.

Mėginio kelias prasideda jau operacinėje, tyrimo kokybei svarbi preanalitinė fazė – kiekviena mėginio minutė ir tinkamas jo išsaugojimas gali nulemti galutinę diagnozę. Patologijos tyrimai ypatingi tuo, kad svarbu išsaugoti erdvinius audinio aspektus – pokyčių topografiją, pvz., naviko išplitimą organe, aplinkiniuose audiniuose ir panašiai. Mikroskopiniai preparatai sudaro patologijos tyrimo pagrindą, jie ruošiami įvairiais metodais ir reikalauja preciziško patologijos technologų darbo. Ankstyvesnė  navikų diagnostika reiškia vis mažesnius mėginius, iš kurių individualizuota terapija reikalauja išgauti vis daugiau informacijos. Nemažai diskutuota ir apie informacinių technologijų naudą, efektyvaus darbo organizavimo principus bei LEAN procesų valdymo metodus patologijos laboratorijoje.

Pacientų audinių ir ląstelių patologijos tyrimas neretai yra vienintelis ir nepakeičiamas diagnozės etapas, nuo kurio priklauso tolesnis ligonio gydymas. Pasaulyje vyrauja nuostata, kad net 70 procentų gydymo sprendimų yra paremti patologų išvada, o patologijos tarnybos išlaikymas tesiekia vos 3 procentus sveikatos priežiūros sistemos biudžeto.

Centre patologijos tyrimai atliekami jau daugiau nei 35 metus. Centre dirba 100 darbuotojų, per metus vidutiniškai atliekama apie 48 tūkst. biopsinių ir operacinės medžiagos tyrimų, apie 65 tūkst. citopatologijos tyrimų. Centras patologijos tyrimus atlieka bei teikia konsultacijas daugeliui Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigų, specializuotus testus atlieka Latvijos ir Kirgizijos ligoninių užsakymu.

Santaros žinios

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys