Kovoti su iššūkiais visuomenės sveikatai Lietuva ir Švedija žada kartu

SAM
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitiko su Švedijos ambasadore Lietuvoje p. Cecilia Ruthström-Ruin. Susitikimo metu aptarti dvišalio bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje klausimai.

„Tik vienydami mūsų draugiškų šalių pastangas mes galėsime pasiekti svarbiausio tikslo – kad Lietuvos ir Švedijos žmonės būtų sveiki, – dėkodamas Švedijos ambasadorei už aktyvų bendradarbiavimą, teigė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. – Sveikatos apsauga yra viena įdomiausių ir reikšmingiausių kiekvienos valstybės gyvenimo sričių. Todėl yra svarbu keistis žiniomis, specialistais ir gerąja patirtimi visose sferose: pradedant nuo sveikatos sistemų, naujų technologijų ar inovacijų, sveikatos priežiūros išteklių optimizavimo, baigiant sveikatos paslaugų prieinamumu, visuomenės sveikatos stiprinimu, ligų ir žalingų įpročių prevencija, opių visuomenės sveikatos iššūkių: savižudybių, alkoholizmo, patyčių, kitų psichikos sveikatos problemų bendrais sprendimais“. Pasak ministro, Lietuva dar daug ko gali pasimokyti iš Švedijos kolegų ir medicinos mokslo srityje: Karolinka universiteto pasiekimai garsina šalies vardą visame pasaulyje.

Švedijos ambasadore Lietuvoje p. Cecilia Ruthström-Ruin palinkėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministrui sėkmės besirūpinant šalies asmens ir visuomenės sveikata: „Iš teisų turime daug bendro. Mūsų šalių sveikatos politikų prioritetai panašūs: kokybiškos gydymo paslaugos, sveiko gyvenimo vertybių puoselėjimas. Sveikatos netolygumai, diskriminacija, psichotropinių medžiagų vartojimas, visuomenės senėjimas – tai klausimai, kurie pirmauja mūsų valstybių darbotvarkėse. Turime dirbti kartu“. Švedijos ambasadorė pasidžiaugė, kad Švedijos studentai vis dažniau renkasi medicinos studijas Lietuvoje (apie 200 jaunųjų medikų šiuo metu studijuoja Kaune ir Vilniuje).

Cecilia Ruthström-Ruin, žinoma kaip vienintelė ambasadorė visur važinėjanti dviračiu, pakvietė Jurą Poželą, kuris visada mėgsta vaikščioti pėsčiomis, o ne važiuoti automobiliu, kartu dalyvauti ir įvairiuose sveikatinimo projektuose. Vienas jų, kuriuo metu bus renkamas vaikščiojimo pėsčiomis lyderis, startuos jau netrukus ir bus skirtas Švedijos valstybei dienai, kuri minima birželio 6-ą.

 

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys