Kovoje dėl pacientų gyvybės gelbsti EKMO sistema

VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai per pusę metų išgelbėjo gyvybę 6 pacientams, kurių plaučiai, net ir dirbtinai ventiliuojami, negalėjo atlikti savo funkcijos – prisotinti kraujo deguonies. Galimybę gyventi pacientams suteikė trumpalaikė kraujotakos palaikymo (EKMO – Esktrakorporinės membarinės oksigenacijos) sistema.

Inovatyvi EKMO sistema sėkmingai naudojama pacientams, kuriems sutrinka plaučių veikla dėl gyvybei pavojingo ūminio kvėpavimo nepakankamumo, taip pat sutrikus širdies veiklai.

Tiek Lietuvoje, tiek Santariškių klinikose ši sistema naudojama nuo 1998 metų. EKMO sistema užtikrina visišką organizmo kraujotakos palaikymą ir aprūpinimą deguonimi.

Anot medikų, sistema naudojama stacionare, kai paciento būklė yra kritinė, dažniausiai po širdies operacijų arba dėl labai sunkaus plaučių pažeidimo. Prijungus EKMO sistemą, veninis paciento kraujas prisotinamas deguonies bei pašalinamas anglies dioksidas, ir toks kraujas grįžta į paciento kraujo apytaką.

Santariškių klinikų medikai pabrėžia, kad EKMO sistema pati savaime negydo, ji suteikia laiko pritaikyti reikalingą gydymą ir palaiko paciento gyvybę. Šiuo metu klinikose sėkmingai gydomas vienas iš 6 pacientų, kuriam buvo pajungta EKMO sistema dėl kvėpavimo nepakankamumo.

Apie laimėtą kovą su laiku pasakoja Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro 2-ojo anesteziologijos­–reanimacijos skyriaus vedėjas dr. Robertas Stasys Samalavičius: „Mums pavyko iš mirties nagų išplėšti jauną vyrą. Tam prireikė glaudaus bendradarbiavimo ne tik mūsų įstaigos viduje, bet ir su kolegomis iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės“.

Robertas Stasys Samalavičius pasakoja, kad ten dirbantys medikai labai atidžiai stebėjo vis prastėjančią jauno vyro sveikatos būklę, nuolat konsultavosi su Santariškių klinikų pulmonologais, anesteziologais–reanimatologais. Situacijai negerėjant, galiausiai buvo priimtas sprendimas pacientą, prijungus prie EKMO sistemos, pervežti į Vilnių. Jo būklė tikrai buvo kritinė – nefunkcionavo plaučiai, sutriko širdies, inkstų bei kepenų veikla. Pasak mediko, per kelias dienas buvo atstatyta širdies ir kepenų veikla, o plaučiams ir inkstams prireikė daugiau laiko.

R. Samalavičiui antrina jo kolega pulmonologas doc. dr. Rolandas Zablockis: „Nepaprastai džiaugiamės, kad šiam pacientui galėjome prijungti EKMO sistemą. Tiesa, kol kas Lietuvoje EKMO sistemos naudojimą valstybė finansuoja tik pacientams dėl širdies nepakankamumo ar po širdies operacijų, bet šioje situacijoje mūsų įstaiga ištiesė pagalbos ranką kolegoms Klaipėdoje, nes EKMO sistemai reikalingas priemones pacientams, kurių plaučiau nebegali atlikti savo vaidmens, ligoninė pirko iš savo lėšų“, – pasiektais rezultatais džiaugėsi docentas R. Zablockis.

 

Santaroszinios.lt

Komentarai

Related Post

Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys