Kauno klinikų specialistai mokosi teikti specializuotą skubią medicinos pagalbą vaikams

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Kauno klinikose lapkričio pradžioje surengti kasmetiniai „Skubi specializuota medicinos pagalba vaikams“ kursai, kuriuose dalyvavo Klinikų darbuotojai, teikiantys skubią pagalbą vaikams. Nuolat atnaujinama skubios pagalbos programa padeda gydytojams, gydytojams rezidentams ir slaugytojams nepasimesti ekstremaliose situacijose ir priimti tinkamiausią sprendimą.
Intensyviuose kursuose buvo aiškinama apie gaivinimo skirtumus tarp vaikų ir suaugusių, sprendžiamos Vaikų skubios pagalbos skyriaus praktinės klinikinės situacijos. Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vaikų intensyviosios terapijos gydytoja, šių kursų instruktorė Jurgita Pečiulytė, atkreipia dėmesį į tokių kursų būtinumą. „Vaikai nėra maži suaugusieji ir gaivinimo ypatumai skiriasi, todėl juos reikia žinoti tiek slaugytojams, tiek ir kitų sričių gydytojams. Net ir gydytojai ortopedai traumatologai, įvykus nelaimingam atsitikimui, turi mokėti suteikti skubiąją medicinos pagalbą, pritaikytą vaikams“.
Vaikų ligų klinikos Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. Vaidotas Gurskis susirinkusiems į kursus aiškino, kaip atpažinti įvairius vaiko sveikatos pokyčius, tinkamai panaudoti defibriliatorių, atstatant normalią širdies veiklą. „Šiemet mūsų klinikoje Vaikų skubios medicinos vienerių metų trukmės ciklą pradėjo pirmoji būsimųjų skubios medicinos gydytojų laida. Todėl atsirado proga surengti mokymus darbo vietoje. Juose dalyvavo gydymo ir slaugos specialistų komandos, kurios ateityje teiks skubią pagalbą vaikams“.

DSC05775 Copy
Vaikų ligų klinikos vadovas prof. dr. Rimantas Kėvalas mano, jog tokie kursai – saugumo garantas rezidentams, pradedantiems savarankiškus budėjimus. „Nors rezidentai visada turi galimybę konsultuotis su gydytoju, tačiau gebėjimas atpažinti gyvybei pavojingas situacijas ir laiku atlikti pradines intervencijas turi būti „čia ir dabar“. Stengiamės mokymus surengti kas trejus ar penkerius metus, o juos pakartotinai baigia ir skyrių slaugytojai. Šių kursų metu mokomasi kalbėtis viena ir visiems suprantama kalba, komandinio darbo principų. Taip pat noriu pabrėžti, jog kursai pravedami instruktoriams aukojant savo asmeninį laiką be jokio papildomo finansavimo, prisitaikant prie dalyvių darbo vietos ir sąlygų“.
Pagal naujausias rekomendacijas dirbantiems medikams teikti pagalbą mažiesiems neretai tampa didžiuliu iššūkiu. „Nors fiziškai gaivinti vaiką yra lengviau, tačiau morališkai – žymiai sunkiau“, – teigia Vytautas, Skubiosios medicinos pagalbos rezidentas. Jam antrina ir kolegė Ieva, prisimenanti realų įvykį.
„Žinoti, kaip tinkamai gaivinti tiek vaiką, tiek paauglį – labai svarbu. Atsimenu, kuomet 17 metų vaikinas, praradęs sąmonę dėl širdies veiklos pakitimų, buvo atvežtas tiesiai iš mokyklos. Joje tinkamai suteikti pirmosios pagalbos niekas nepajėgė, nors dispečerės visada nurodo, kaip tai padaryti. Ligoninėje moksleivis sąmonę atgavo po valandos“.
Kauno klinikose „Skubios specializuotos medicinos pagalbos vaikams“ kursai vedami nuo 1999 m. ir nuolat atnaujinami pagal gaivinimo standartus bei kursų vedimo metodikas. Tokio tipo mokymai yra Amerikos širdies asociacijos kursų atitikmuo, o Kauno klinikų medikai yra šios organizacijos oficialūs instruktoriai.
Kauno klinikų informacija ir nuotraukos

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys