Kauno klinikų Reumatologijos klinikoje – profesoriaus iš Vengrijos mokymai

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Kauno klinikų Reumatologijos klinikos medikai dalyvavo mokymuose „Skeleto-raumenų sistemos ultragarso tyrimai“, kuriuos vedė prof. Peter Balint, Vengrijos nacionalinio reumatologijos-fizioterapijos instituto III-jo reumatologijos departamento vadovas.

„Aukščiausio lygio echoskopai šiais laikais padeda gydytojams reumatologams pamatyti atokiausias sąnarių vietas ir paskirti tinkamiausią gydymą, tačiau tobulėjant technikai, tobulėti turi ir medikai“, – teigia profesorius.

„The European League Against Rheumatism (EULAR)“ skiria daug dėmesio ultragarsinių tyrimų įdiegimui į reumatologijos specialistų rutininį darbą. Mes irgi neatsiliekame, dėl to mokomės iš geriausių Europos specialistų“, – kolegų mokymais džiaugėsi Kauno klinikų Reumatologijos klinikos vadovė prof. Asta Baranauskaitė.

 

Mokymų metu gydytojai reumatologai turėjo ir teorinius, ir praktinius užsiėmimus. Jų metu prof. Peter Balint dalinosi savo ilgamete patirtimi. „Šiais laikais reumatologai, darydami ultragarso tyrimą, nustato sąnarių pakitimus, stebi ar taikomas gydymas padeda pacientui, kaip sąnariai reaguoja į terapiją. Galėdami patys atlikti ultragarsinę patikrą, mes tiksliau nustatome ligas, greičiau priimame sprendimus ir sutaupome paciento bei savo laiką“, – teigia Kauno klinikų Reumatologijos klinikos gydytojas Mykolas Petraitis.

Profesorius komentavo dviejų pacienčių, sergančių reumatologiniu artritu ir Bechterevo liga, gydymo eigą ir rekomendavo galimus sprendimo būdus. „Echoskopijos praktika pacientų tyrimų rezultatams, sergantiems reumatologinėmis ligomis, suteikia daugiau objektyvumo, nes galime tinkamai sekti ligą. Profesoriaus įžvalgos buvo itin vertingos“, – sakė M. Petraitis.

Prof. Peter Balint vedė paskaitas apie ultragarso naudą gydant reumatologines ligas: „Ultragarso nauda atsižvelgiant į fiziką, histologiją, anatomiją“, „Audinių elastografija ir reumatologinės ligos“, „Ultragarsinio tyrimo įtaka klinikiniams sprendimams“. „Jei anksčiau echoskopu buvo galima ištirti tik tai, ar moteris laukiasi, šiuo metu pamatyti galime beveik viską“, – komentavo prof. P. Balint.

Reumatologijos klinikos gydytojas reumatologas M. Petraitis džiaugėsi, jog pavyko garbų svečią pasikviesti į Kauno klinikas, o medikams vizitas suteikė galimybė pakelti savo kvalifikaciją. Mokymuose dalyvavo šiuos tyrimus Kauno klinikose atliekantys specialistai: reumatologai, radiologai, sporto medicinos gydytojai ir kiti.

Eglės Audickaitės tekstas ir nuotrauka

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys