Kauno klinikų bendruomenei pristatyta ligoninės 2016 metų veiklos ataskaita

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius ligoninės bendruomenei ir svečiams pristatė Kauno klinikų 2016 metų veiklos ataskaitą. „Nors 2016-ieji metai turėjo nemenkų iššūkių ir išbandymų, tačiau, rezultatai mus džiugina“, – savo kalbą pradėjo generalinis direktorius. Atkreiptas dėmesys į infrastruktūros vystymą, darbo organizavimo pokyčius, aptarti svarbiausi kiekybiniai ir kokybiniai klinikinės veiklos rodikliai. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, LSMU Tarybos pirmininkas prof. habil. dr. Vilius Jonas Grabauskas, LSMU Senato pirmininkas prof. Rimantas Benetis, LSMU Medicinos akademijos kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė.
Vystant infrastruktūrą 2016 metais Kauno klinikose buvo įgyvendinti keli reikšmingi pokyčiai: įkurta nauja Imunologijos ir alergologijos klinika, duris atvėrė Kulautuvos reabilitacijos ligoninė, į naujas patalpas persikėlė ligoninės laboratorijos, Neonatologijos klinikoje atidarytas pirmasis Lietuvoje Donorinis motinos pieno bankas. Įdiegtos ir reikšmingos technologinės naujovės – pirmą kartą Lietuvoje atliktas kepenų magnetinio rezonanso tomografinis tyrimas, į veną suleidžiant specialų hepatospecifinį kontrastą, pirmą kartą Lietuvoje paruoštas neplakančios širdies donoras, atidaryta pirmoji Baltijos šalyse integruota operacinė.
Apžvelgus 2016 metų ligoninės veiklą, stebimos ir besikeičiančios darbo organizavimo tendencijos. Sumažinus lovų skaičių ir mažėjant hospitalizacijų mastams, pamažu auga dienos stacionaro veikla, daugėja ambulatorinių apsilankymų, auga dienos stacionare teikiamų paslaugų skaičius, taip pat ir dienos chirurgijos operacijų skaičius. Vis daugiau dėmesio skiriama skirtingų sričių specialistų bendradarbiavimui sprendžiant sudėtingus atvejus: suburta organų donorystės koordinatorių komanda, daug dėmesio skiriama ir retų bei nediagnozuotų ligų diagnostikai bei gydymui.
Nepaisant korpuse vykusių renovacijos darbų 2016 metais Akušerijos ir ginekologijos klinikoje, Ligoninėje gimė 3083 kūdikiai, taigi gimdymų skaičius išliko gana aukštas. Ligoninė yra ketvirta didžiausia darbo vieta pagal darbuotojų skaičių Lietuvoje. 2016 metų duomenimis, Kauno klinikose dirba 1320 gydytojų, skaičiuojant su rezidentais – 2237 ir 2362 slaugytojai. Smagu, kad auga specialistų – gydytojų, slaugytojų ir kitų sričių specialistų – turinčių mokslo laipsnį skaičius.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga sveikino ligoninę su 2016 metų pasiekimais ir akcentavo, kad ataskaitoje minimi kokybiniai ir kiekybiniai rodikliai visos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos kontekste yra labai reikšmingi ir svarūs. „Labai smagu stebėti, kaip jūsų ligoninė, nepaisant šiandienos iššūkių, siekia užsibrėžtų tikslų, taip pat ir tų, kurie išdėstyti ir suformuluoti Lietuvos Respublikos strateginiuose dokumentuose.“

Kauno klinikų informacija, K. Šimatonio nuotrauka

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys