Kauno klinikose vyko mokymai akušerijos ir ginekologijos specialistams iš visos Lietuvos

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Kauno klinikose rugsėjo 12-13 dienomis vyko pirmojo nėštumo trimestro ultragarsinės patikros mokymai specialistams, dirbantiems su nėščiosiomis įvairiose Lietuvos ligoninėse. Įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos (LŠBP) projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje”, mokymai vyks visą rugsėjo mėnesį. Į mokymus pakviesti specialistai net iš 27 ligoninių.

Projekto vadovas, LSMU ligoninės Kauno klinikų Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas džiaugiasi, kad prasdėjo paskutinis projekto įgyvendinimo etapas: „Sėkmingas projekto finišas matomas dėl bendro atsakingų institucijų, projekto vykdytojų, paramos gavėjų ir partnerių komandinio darbo”.
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė teigia, kad šie mokymai – reikšmingas žingsnis gerinant pirmojo nėštumo trimestro patikros kokybę visoje Lietuvoje: „Kompetentinga dėstytojų komanda, vadovaujama Kauno klinikų Vaisiaus medicinos centro vadovės dr. Eglės Machtejevienės, parengė interaktyvų, intensyvų ir į besimokantįjį orientuotą praktinį kursą”.
Mokymai vyksta nedidelėmis grupelėmis po 12-15 žmonių. „Dėl to žinių perėmimo rodikliai geri, o kursų dalyviai patenkinti,” – džiaugiasi dr. E. Machtejevienė. Kursuose dalyvauja medikai iš Alytaus, Marijampolės, Pasvalio, Kėdainių, Kauno ir kitų miestų.
Mokymų instruktoriai – Kauno klinikų akušerijos ir ginekologijos profesionalai: dr. E. Machtejevienė, doc. dr. Regina Mačiulevičienė, doc. Vladas Gintautas, doc. D. Simanavičiūtė ir kiti.

 

Profesorius M. Kliučinskas viliasi, kad mokymų metu įgydos žinios nepasimirš, nes projekto metu sukurta sistema, leidžianti specialistams gydymo įstaigose kartoti įgytus įgūdžius ir žinias. Tam bus naudojamos ir projekto metu išleistos 70 akušerijos ir neonatologijos diagnostikos ir gydymo metodikos. 30 neonatologinių ir 40 akušerinių metodikų nuo 2015-ųjų metų rudens vadovaujasi nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros specialistai visoje Lietuvoje.
Projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ įgyvendina LSMU ligoninė Kauno klinikos kartu su partneriais – 27 Lietuvos ligoninėmis. Lietuvai Šveicarijos Konfederacija skyrė net 27 mln. Eur. finansinę paramą, skirtą sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Mokymų daliai skirta beveik 6 proc. paramos sumos.

Kauno klinikų inf. ir nuotr.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys