Jūrininkų ligoninės medikai kilo į žygį prieš insultą

Jūrininkų ligoninė, SAM
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Kas penkta moteris ir kas šeštas vyras per savo gyvenimą patiria insultą. Kas dvi sekundes vienas žmogus patiria insultą, kas šešias sekundes nuo jo miršta.

Ši negailestinga statistika jau ne pirmus metus telkia Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikus insultų prevencijos akcijai „Nebūk šeštas“. Įstaigos bendruomenė ir prie jų prisijungę aktyvūs klaipėdiečiai, išsirengė į žygį pagrindinėmis uostamiesčio gatvėmis pėsčiomis, jame primindami apie insulto grėsmę, kurios galima išvengti.

Žygeiviai pėsčiomis keliavo į pagrindinę uostamiesčio aikštę, kurioje sukūrė improvizuotą konsultacijų kabinetą.

Akcijos „Nebūk šeštas“ metu norintieji galėjo pasikalbėti ir užduoti rūpimus klausimus Klaipėdos jūrininkų ligoninės neurologams, kitų specialybių gydytojams, slaugytojams.

„ Mūsų tikslas – ne tik paminėti Pasaulinę insultų dieną, bet ir priminti visuomenei negailestingą statistiką, pirmuosius insulto požymius ir kaip juos atpažinti, taip pat atkreipti dėmesį į rizikos veiksnius“, – akcijos tikslus įvardijo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Neurologijos skyriaus vedėjas Robertas Urbutis.

Lietuvoje kasdien insultas ištinka 27 žmones, o nuo jo miršta 10 žmonių. Skelbiama, kad nuo insulto daugelyje pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvoje, mirtingumas yra trečioje vietoje po širdies kraujagyslių ir onkologinių ligų. Statistika byloja, kad iki trečdalio žmonių, patyrusių insultą, neišgyvena, trečdalis lieka neįgalūs, pusės jų neįgalumas yra sunkaus laipsnio, kai reikia nuolatinės globos.

„Insultas yra gydomas. Toks šių metų Pasaulinės insulto dienos, kuri minima spalio 29-ąją, šūkis. Juo stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį, kad net tokią klastingą ir žalojančią ligą galima sėkmingai valdyti ir gydyti, jei gyvensi sveikiau ir laiku kreipsiesi į medikus“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Prieš trejetą metų Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo įkurtas Ūminių insultų diagnostikos ir gydymo centras, kuriame dėl insulto per metus gydoma apie 350 pacientų. Kvalifikuoti ligoninės medikai jiems suteikia šiuolaikišką ir savalaikę specializuotą pagalbą. Užpernai atliktos 124, pernai 150 trombolizių, atitinkamai 14 ir 19 trombektomijų. Ši specializuota pagalba taikoma maždaug 45 procentams dėl insultų į mūsų ligoninę patekusių pacientų.

„Būdami atsakingi už šią sritį, visais įmanomais būdais siekiame, kad gyventojai apie insultą žinotų kuo daugiau, sugebėtų jo išvengti ar bent laiku atpažinti“, – sakė J.Sąlyga.

Insulto rizikos faktorių esti labai daug. Jie gali būti susiję su gyvenimo būdu ar su tam tikromis ligomis, pavyzdžiui padidėjusiu kraujospūdžiu ar cholesteroliu, cukriniu diabetu, širdies ritmo sutrikimu. Taip pat reikšmingi faktoriai, lemiantys insultą – nutukimas, neaktyvus gyvenimo būdas, patiriamas nuolatinis stresas, rūkymas.

Pasak R.Urbučio, išlieka ir paveldimumo tikimybė. Tačiau laikantis visų profilaktikos priemonių galima sumažinti riziką.

„Gydymo būdai tobulėja, tačiau tokio gydymo, kuris išgelbėtų visus, patyrusius insultą, nėra. Geriau dėti visas pastangas, kad jis neįvyktų“, – sakė medikas.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys