Į kovą su vėžiu stoja ir Kauno klinikų genetikai

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Pastaraisiais metais kovoje su onkologiniais susirgimais yra padaryta didelė pažanga, tačiau vėžys vis dar yra didelė sveikatos problema Lietuvoje ir pasaulyje. Ieškant atsakymų dėl vėžio prevencijos, diagnostikos ir gydymo, skirtingų medicinos sričių specialistai vienija jėgas. Šiuo metu jau yra labai aiškiai apčiuopiama genetikos mokslo nauda onkologijoje.

Minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusioje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Genetika onkologijoje“ taip pat daug dėmesio skirta genetikos mokslo pritaikymui gydant onkologines ligas.

Pasak Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos vadovės dr. Virginijos Ašmonienės, kovoje su vėžiu genetikai gali padėti tiek diagnozuojant susirgimą, tiek parenkant gydymo taktiką. „Genetiniai žymenys leidžia tikslinti diagnozę, nustatyti, kokio tipo yra vėžys ir ar jis bus imlus gydymui. Tokiu būdu chemoterapinis gydymas yra parenkamas tiksliau ir netaikomas tiems pacientams, kuriems jis būtų neefektyvus“.

Konferencijos metu buvo pabrėžti ir etiniai aspektai, kurie šiuo metu susilaukia daug mokslininkų bei praktikų dėmesio. „Neretai nutinka taip, jog ieškodami atsakymų į vienus klausimus, mes gauname informacijos, kurios visai neieškojome“ – teigia prof. dr. Lina Basel Salmon, Izraelio genetikų asociacijos prezidentė. „Pavyzdžiui, netikėtai randami genetiniai pakitimai vaikui – kyla klausimas, kaip tokia informacija gali pakeisti jo gyvenimą“.

Profesorius Dietger Niederwieser iš Leipcigo universiteto ligoninės Hematologijos ir onkologijos klinikos konferencijos metu pasidalijo džiugia naujiena – Kauno klinikos tapo aktyvia Europos leukemijos tinklo nare. Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius džiaugiasi nauja galimybe: „Būdama šio tinklo nare, ligoninė gali susipažinti su leukemijos gydymo naujovėmis ir jas įdiegti praktikoje“.

Gydytoja genetikė dr. V. Ašmonienė pabrėžia, jog Kauno klinikos turi reikiamą infrastruktūrą, įrenginius, jauną iniciatyvų kolektyvą bei stiprius tarptautinius partnerius. „Akivaizdu, jog genetiniai tyrimai tampa vis svarbesne medicinos praktikos dalimi ne tik onkologijoje, bet ir kitose srityse: endokrinologijoje, neonatalogijoje, akušerijoje“.

Genetikos ir molekulinės medicinos klinikoje šiuo metu veikia trys laboratorijos, kuriose atliekami plataus spektro genetiniai tyrimai: citogenetiniai, molekuliniai citogenetiniai ir molekuliniai genetiniai – jų nauda neabejotina ligų diagnostikai.

Kauno klinikų informacija ir nuotrauka

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys