Draugijos „Eivena“ konferencija, skirta pasauliniam krūties vėžio žinomumo mėnesiui

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija „Eivena“ organizavo konferenciją, skirtą spaliui – pasauliniam krūties vėžio žinomumo mėnesiui – paminėti. Konferenciją pasveikino ir įžanginį žodį tarė draugijos pirmininkė Dalia Barauskienė. Draugijos, šiuo metu vienijančios 83 nares, pirmininkė trumpai priminė draugijos istoriją ir pakvietė pasisakyti svečius.

Onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija „Eivena“ įkurta 2008 m. birželio 18 d. Tuo metu draugijos įkūrimu ir jos gyvavimu rūpinosi buvusi „Eivena“ pirmininkė Paulina Barisienė (dabar – draugijos garbės pirmininkė). 2009 m. „Eivena“ priimta į Lietuvos pacientų organizacijos atstovų tarybą (LPOAT). Draugijos moterys domisi ir perduoda kitiems žinias apie onkologines ligas, jų diagnostiką bei efektyviausius gydymo būdus, organizuoja susitikimus su medikais, kultūros ir visuomenės veikėjais, bendrauja su kitomis pacientų organizacijomis, rengia seminarus, konferencijas bei kt. renginius.

Konferencijos metu moterys dėkojo visiems, kurių dėka turi galimybę reguliariai susitikti, pasimatyti ir bendrauti, įgyti naujų žinių bei pasidalyti jau turimomis.

„Eivena“ moterys ypač dėkingos Kauno klinikų generaliniam direktoriui prof. habil. dr. Renaldui Jurkevičiui, Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovei prof. Elonai Juozaitytei, Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovei prof. Rūtai Nadišauskienei, Chirurgijos klinikos vadovui prof. habil. dr. Juozui Pundziui bei šios klinikos Krūties chirurgijos skyriaus vadovui prof. habil. dr. Algirdui Boguševičiui ir kt.

Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino bei palaimino Mažesniųjų Brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kauno Šv. Jurgio brolijos ir konvento brolis, kunigas Paulius Saulius Bytautas.

Sveikinimo ir padrąsinimo žodį konferencijos organizatoriams bei pacientėms ir visiems dalyviams savo bei Kauno klinikų generalinio direktoriaus prof. habil. dr. Renaldo Jurkevičiaus vardu tarė Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai prof. habil.dr. Albinas Naudžiūnas.

Susirinkusius pasveikino, įspūdžiais iš tarptautinės konferencijos Bosnijoje pasidalijo LR Seimo narė Agnė Zuokienė. Taip pat konferenciją pasveikino Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“ pirmininkė Regina Malžinskienė bei kitų Lietuvos miestų moterų draugijų narės ir kiti svečiai.

Darbinę konferencijos dalį pradėjo Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos darbo ministerijos direktorius Manfredas Žymantas ir papasakojo apie onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo pokyčius.

Kaniterapinės pagalbos centro prezidentė Iveta Šikšniuvienė kalbėjo apie pasaulyje gerai žinomą gydymą, bendraujant su šunimis – kaniterapiją. Pranešimą „Vėžio epidemija ir spindulinės terapijos galimybės“ perskaitė Onkologijos ir hematologijos klinikos Spindulinės terapijos skyriaus vadovas dr. Laimonas Jaruševičius.

Net ir po rimtų bei susimąstyti ir savimi rūpintis skatinančių pranešimų gyvenimo džiaugsmo pamiršti neleido Kauno Šilainių bendruomenės centro retro grupė „Randevu“ (vadovė Jūratė Svidinskiene).

Džiuljeta Kulvietienė

Organizatorių nuotr.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys