Chemoterapijos toksiškumas – šių dienų aktualija

NVI, VU Santariškių klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Nacionalinio vėžio instituto ir Lietuvos onkologų draugijos organizuotoje mokslinėje-praktinėje klinikinėje konferencijoje „Toksinis priešnavikinių vaistų poveikis ir jo sukeltų komplikacijų  gydymas“ iš įvairių Lietuvos gydymo įstaigų susirinkę gydytojai onkologai chemoterapeutai diskutavo apie onkologams ir pacientams svarbų klausimą – priešnavikinių vaistų, tiek chemoterapijos, tiek naujų biologinių vaistų, toksiškumą.

Medikamentinis onkologinių pacientų gydymas nuolat pasipildo šiuolaikiniais vaistais, kuriuos taikant ligoniai išgyvena vis ilgiau, tačiau tiek senosios chemoterapijos, tiek naujausių vaistų toksiškumo problema išlieka, o jo sukeltų komplikacijų diagnostika ir gydymas tebėra nepaprastai aktualus klausimas onkologams chemoterapeutams. Lietuvos chemoterapeutai Nacionaliniame vėžio institute diskutavo apie endokrinopatijas, jų diagnostiką ir gydymą, platinos ir kitų chemopreparatų toksinį poveikį inkstų funkcijai, antraciklinų, biologinių vaistų toksinį poveikį širdžiai, taksanų sukeltas neuropatijas, naujų biologinių vaistų toksinį poveikį odai ir kt. aktualias problemas.

Pasak Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyriaus vedėjos gydytojos onkologės chemoterapeutės dr. Birutės Brasiūnienės, šiandien ligonių medikamentinis gydymas dažnai jau neapsiriboja 6 mėnesiais, išplitusi liga gydoma net iki kelių ar daugiau metų. „Plečiasi priešnavikinių vaistų indikacijos – gydomas kuo ankstyvesnių stadijų vėžys, įtraukiamos naujos vėžio lokalizacijos, gerėjant gydymo rezultatams ilgėja gydymo priešnavikiniais preparatais trukmė, atliekama daugiau gydymo ciklų, atsiranda vis naujų chemoterapijos schemose naudojamų medikamentų“, – sako dr. B.Brasiūnienė. Taip pat nepaprastai svarbūs yra ir šių dienų onkologinio ligonio poreikiai. Jis nori savo gydymą derinti su darbu, asmeniniu gyvenimu, savo planais, atostogomis. Be to, šių dienų onkologai, gydydami ligonius siekia ne tik prailginti gyvenimo trukmę, jiems yra svarbu ir tai, kad skiriant specifinį gydymą ligoniui tektų minimalus toksinis vaistų poveikis ir būtų maksimaliai išsaugoma jo gyvenimo kokybė.

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys