Atsikračiusi 25 kilogramų, moteris išgelbėjo sau gyvybę

LSMU Klinikos
Suka ūsą - ne tik barzdotam gyvenimui.
#ūsai, #barzda, #plaukai, #aksesuarai, #dovanųidėjos, #dovanosvyrams

Elvyra, trisdešimt metų sirgusi lėtiniu inkstų uždegimu, negalėjo patikėti, jog dėl savo sveikatos turės atsikratyti 25-ių kilogramų. Atvykus konsultacijai į Kauno klinikas, specialistai pacientę informavo, jog reikės atlikti inkstų transplantaciją, tačiau operacijos sąlyga – mažesnis svoris.

Elvyrai buvo nustatytas ketvirto laipsnio nutukimas, dėl kurio inkstų transplantacija tampa labai sudėtinga – ilgėja operacijos laikas, didesnė tikimybė, jog organizmas inksto nepriims, silpnesnė imuninė sistema. „Septynerius metus man buvo atliekamos dializės kas antrą dieną. Visai nesvarbu – ar jaučiausi blogiau, ar tuo metu buvo šventinis laikotarpis – privalėjau vaikščioti į procedūrą. Kai pasiūlė transplantaciją, iš pradžių atsisakiau – tai neatrodė reikalinga. Vėliau, gydytojos paskatinta, pasidomėjau žmonių istorijomis po transplantacijos, gyvenimo kokybe ir nusprendžiau, jog operuosiuosi, tačiau turėjau pakeisti tuometinį gyvenimo būdą ir suplonėti“.

Gydytojai moterį perspėjo, jog norint operuotis, ji turi sverti mažiau nei 100 kilogramų. Pacientei numesti svorį padėjo aktyvi fizinė veikla ir maisto ribojimas. „Mankštos ir dieta – štai kaip per pusmetį pavyko iš 120 kilogramų sveriančios moters numesti svorį iki 95 kilogramų. Dabar esu laiminga ir dėkinga specialistams, dovanojusiems antrą gyvenimą“, – džiaugsmo neslėpė Elvyra.

Kovo 9 dieną, minint Pasaulinę inkstų dieną, Kauno klinikų nefrologai kartu su visos Lietuvos nefrologų bendruomene atkreipia dėmesį į neigiamą antsvorio poveikį normaliai inkstų veiklai ir organizuoja konferenciją „Inkstų ligos ir nutukimas“, kurioje gydytojai daug dėmesio skyrė nutukimo gydymui, kai inkstai jau yra pažeisti

Tinkama mityba, pakankamas skysčių vartojimas ir aktyvi fizinė veikla – svarbiausi veiksniai, padedantys palaikyti normalų kūno svorį ir užtikrinantys gerą inkstų funkciją. „Kiekvienas žmogus, atkreipdamas dėmesį į kasdienius savo gyvenimo įpročius, gali užkirsti kelią nutukimui ir jo sukeliamų ligų išsivystymui“, – teigia Kauno klinikų Nefrologijos klinikos docentė Inga Skarupskienė. Nutukimas didina tikimybę išsivystyti cukriniui diabetui bei širdies ir kraujagyslių ligoms. Per didelis svoris susijęs ir su inkstų nepakankamumo išsivystymu.

„Inkstai – vienas iš labiausiai nutukimo pažeidžiamų organų. Padidėjusi kūno masė reiškia, kad inkstai privalo filtruoti kur kas daugiau kraujo ir dirbti žymiai sunkiau, didėja slėgis smulkiuose inkstų kapiliaruose. Ši padidėjusi inkstų funkcija lemia jų struktūros pokyčius ir pažeidimą“, – teigia Kauno klinikų Nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Bumblytė.

Inkstai žmogaus organizme – itin svarbus organas, išvalantis kraują 50 kartų per dieną, reguliuodamas jo sudėtį bei pašalindamas kenksmingas medžiagas ir skysčių perteklių. Inkstai taip pat išskiria hormonus, padeda palaikyti normalų kraujo spaudimą, dalyvauja raudonųjų kraujo ląstelių gamyboje ir palaiko vidinę organizmo pusiausvyrą. Tinkamai šio organo funkcijai įtakos turi daugybė kasdieninio žmogaus gyvenimo būdo veiksnių, tokių kaip rūkymas, nepakankamas skysčių vartojimas ir nutukimas.

Kauno klinikų informacija, K. Šimatonio nuotrauka

Komentarai
Vešliai, vyriškai barzdai. Vyriškiems vyrams.
#tikkokybiškospriemonės, #vyriškiritualai, #džentelmenai, #gyvenimobūdas, #inteligentai, #vyraisukuriaissaugu, #laimingosmoterys